Skocz do zawartości
Forum

Strach przed seksem


Gość Wiktoria17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktoria17

Witam. Jestem 17-letnią dziewczyną i mój problem polega na tym, że boję się seksu. W dużej mierze jest to spowodowane tym, że mam dużo kompleksów np. mimo tego, że mam duży biust mam paniczny strach przed tym, że dla mojego przyszłego partnera i tak będzie za mały. Nie wiem czy potrafiłabym uprawiać teraz z kimkolwiek seks, bałabym się, że coś zepsuję, że coś pójdzie nie tak i przede wszystkim, że druga osoba będzie mną rozczarowana, że jej nie zaspokoję. Boję się, że odbije się to na mnie w przyszłości, nie chcę mieć takich zahamowań, chciałabym podchodzić do tego naturalnie i niczym się nie stresować. Jak sobie z tym poradzić i czy wymaga to leczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli facet będzie opierać przyszłość związku tylko na tym, czy seks będzie dobry, to jest to gostek tylko na jeden raz. Dlatego idź do łóżka tylko z facetem, który doceni to, jaka jesteś, a nie to, co dasz mu w łóżku.

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans1

Z seksem to jest trochę jak z jazdą samochodem :) Pamiętam, że gdy szedłem na swoja pierwszą jazdę "Elką" to stres miałem niesamowity, że pewnie zaraz auto rozwalę, itp. Ale już po chwili okazało się to całkiem przyjemne i że nie ma co się bać :) Potem na jazdy już szedłem z radością. Ba, wykupiłem potem dodatkowych 20 godzin :)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że technicznymi sprawami podczas seksu nie masz póki co się zamartwiać. Jeśli będzie między Tobą a partnerem uczucie, to sama technika nie będzie taka istotna. Najważniejsze będzie to, co Was łączy. Poza tym, w seksie partnerzy na początku uczą się siebie. Na pewno pierwszy raz nie będzie idealny, świetny, bo robi się to właśnie po raz pierwszy. Taka nieporadność też może być fajna, może zbliżać partnerów. Nie martw się również swoim wyglądem, wielkością biustu. Jeśli partner będzie tylko oceniał Twój wygląd, to znak, że nie warto nim sobie zaprzątać głowy. Rozumiem Twój lęk przed pierwszym seksem - lęk o to, jak wypadniesz, jak będzie, czy będziesz odczuwać ból, lęk przed niechcianą ciążą itp. Sporo tych lęków, dlatego przemyśl, czy jest to już czas, by rozpoczynać współżycie. Jesteś jeszcze młodą dziewczyną. Nie warto zaczynać czegoś, gdy człowiek nie czuje się na to gotowy. Poza tym warto przeżyć tę wyjątkową chwilę z kimś, kto rzeczywiście darzy Cię uczuciem, kocha, wspiera, szanuje i przede wszystkim nie naciska na szybką decyzję, by rozpocząć współżycie. Zachęcam do refleksji i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...