Skocz do zawartości
Forum

Wybrać przyszłość marzeń czy koniec poniżania?


Gość Anna1234567899

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna1234567899

Dzień dobry. Chciałam opowiedzieć o swoim problemie i zapytać się o radę. Jestem na wymagającym profilu w liceum i w wymagającej szkole, uczę się dużo, ale uczęszczam również na korepetycje. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że moja pani od korków jest tyranem. Stosuje metody polegające na zastraszaniu, rozumiem, że trzeba wymagać od ucznia, ale miałam sytuacje, że za brak jednej kartki groziła mi wyrzuceniem zeszytu za okno, lub tym, że wyrzuci mnie za drzwi. Jestem osobą, która w takiej sytuacji się boi, trzęsie i raczej siedzi cicho i czeka na zbawienie. Myślałam, że może moja sytuacja się zmieni lecz po 1,5 roku przyszło jedynie przyzwyczajenie do poniżania typu komentarzy jak to nic nie umiem i mówienie o mnie, że jestem ofiarą losu. Znalazłam kogoś na zastępstwom jednak ta Pani jest młoda i nie ma takiego doświadczenia jak poprzednia. Nie wiem co powinnam robić. Od tygodnia nie jestem w stanie myśleć, bo paraliżuje mnie strach dotyczący mojej przyszłości. Bardzo chciałabym napisać dobrze maturę i wiem, że możliwe ze ta Pani pomimo swoich metod nauczania może dać mi nadzieje na dobre studia, jednak stres i poczucie, że żyje pod presją i w strachu, że zostanę wyrzucona lub wyzwana od ofiary mnie boli. wytrwałam tyle czasu, ponieważ zależy mi na dobrze zdanej maturze i nie chcę poprawiać matury, nie mam pojęcia co zrobić, czy to normalne, żeby za niemałe pieniądze dawać się tak upokarzać dla dobra moich celów przyszłościowych? Pani, gdy coś jej się nie podobało potrafiła zadzwonić do moich rodziców w nocy i powiedzieć, że jestem mało zdolna i postraszyć, że mnie wyrzuci jeśli się nie poprawię, tak rodziły się konflikty u mnie w domu i moja samoocena strasznie na tym ucierpiała. Bardzo proszę o radę, czy wybrać drogę przez mękę dla wymarzonych studiów, czy zaryzykować i zmienić korepetytorkę?

Odnośnik do komentarza

Yyy...czy ja dobrze słyszę, że opłacany korepetytor do Ciebie pyskuje? Hmm...chore. W dzisiejszych czasach nawet w szkołach nie ma takiej dyscypliny. I dzieciaki mogą wchodzić nauczycielom na głowę, a nauczyciel nic nie może zrobić, bo go do więzienia wezmą. Niezwłocznie zakończ współpracę z tą panią.

Odnośnik do komentarza

Koniecznie zmień korepetytora.
Ona jedynie pozbawi cię pewności siebie, nauczy strachu, lęku przed odpowiedziami - dużo na tym stracisz.
Korepetycje są po to, by uzupełnić luki w wiedzy, czy to babsko tego nie wie?
Jak najszybciej odejdź od niej.
Zmień korepetytora, a dodatkowo zajrzyj do lekcji w internecie.
Byłam zachwycona, jak prosto i jasno jest tam wszystko wytłumaczone.
Przyda ci się to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...