Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego tak często myślę o śmierci?


Gość x...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i jestem dziewczyną. Można powiedzieć, że dobrze sie uczę tylko bardzo mi sie nie chce. Mam można powiedzieć "udaną szczęśliwą rodzinę ". Jestem bardzo lubiana przez wiele osób, ktorych w większości nienawidzę. Mimo to zachowuje sie wobec nic przyjaźnie. Głównie problem pojawia sie w tym, iż lubię być sama i nie przepadam za obecnością innych osób. Często czuje sie przygnebiona i smutna myśląc o tym jaka to beznadziejna jestem. Takie myślenie pojawia sie od tak. Coraz częściej od jakis 3 lat. Czasami chciałabym żeby mnie coś zabiło bo sama jestem za słaba żeby to zrobić. Wszystko zaczęło sie okolo 5 lat temu. Wtedy mój starszy brat kupil mi grę. Bardzo mi sie spodobała jej fabuła. Głównie to jest fantastyka o smokach, wojnach itd. Od małego fascynowaly mnie takie rzeczy. Zakochałam sie w nich i potrafiłam czytac o nich godzinami. Grając sobie w moja grę interesowalam sie nia co raz bardziej i bardziej. Kupowałam sobie różne ksiazki, nauczyłam sie nawet angielskiego tylko po to żeby wiedzieć jak najwięcej iż cale to uniwersum bylo po angielsku. Z czasem 3/4 moich myśli krążyły wokół tego fantastycznego uniwersum. Po kilku latach wiedziałam bardzo dużo a zainteresowanie nie ustawalo. Czas lecial dalej pojawialy sie nowe ksiazki nowe dodatki do gry itp. Wtedy zaczęłam sobie uświadamiać ze to zycie ktore jest tutaj bardzo mi sie nie podoba - ludzie, rozne religie, ogólnie ten swiat stal sie dla mnie zimny i nudny. Znienawdzilam go. Mialam nadzieję ze wyobraznia zastąpi mi te niefajne uczucia. Teraz co raz częściej chce płakać i bardzo narzekam na to ze zyje itd. Nic mnie nie rusza. Często myślę o śmierci ale sie boje że po niej bedzie tylko gorzej. To zapewne przez to iz nie wierze w żadną religię. Chciałabym sie stad wydostać. Oddalam sie od innych. Często nic nie robię i śpię lub gram. Nie wiem czy to moze depresja. Mama próbowała mnie zaciągnąć do lekarza ale ja uwazam ze to mi nie pomoże. Co raz częściej płacze. Bardzo chciałabym zeby wszystko bylo dobrze ale świadomość że tutaj żyje mnie dobija.

Odnośnik do komentarza

Uzależniłaś się od gry komputerowej i obecnie żyjesz jak w matriksie.
Kiedyś słyszałam, że są specjaliści od takich uzależnień, dobrze byłoby abyś do takiego trafiła, ale jak nie, to i tak przydałby ci się dobry psycholog.

Świat fantazji jest wspaniały, ale żyjemy tu i teraz, na ziemi. Zamiast odsuwać się od ludzi, izolować, pomyśl o tym, by to twoje życie było ciekawsze i barwniejsze.
Możesz wszystko - możesz podróżować, mieć fantastyczne przygody, zdobywać szczyty, możesz wszystko.
Weź przykład np. z Cejrowskiego, który sprzedał bodajże lodówkę, by mieć na bilet i ruszył w świat.
Nie ma ograniczeń, nie ma barier, o ile ma się pomysł, konsekwencję i chęć do działania.
Zacznij znowu żyć, warto.

Odnośnik do komentarza

Fascynacja fantastyką jest o tyle fajna, że możesz rozwijać wyobraźnię. Pamiętaj jednak, że jest też świat realny, od którego Ty uciekasz, unikasz ludzi, zapętlasz się w swoich negatywnych uczuciach. Twoja mama może mieć rację - to może być młodzieńcza depresja. Przez Internet nie da się jednak postawić diagnozy. Jeśli mama chce Ci pomóc, nie odtrącaj tej pomocy. Idźcie do specjalisty i skorzystajcie ze wsparcia. Terapia pomogłaby Ci odzyskać radość i zobaczyć, że rzeczywistość też może być kolorowa, radosna, interesująca. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Gra stała się Twoim światem, bo uwolniła Cię od nudnej i smutnej codzienności. Spróbuj więc znaleźć coś, co Cię zafascynuje w realnym świecie. Znajdź sobie nowe hobby.

Skoro kochasz fantastykę, poszukaj w swoim otoczeniu innych zapaleńców. Może gdzieś niedaleko jest jakieś bractwo rycerskie? Albo gracze gier fabularnych? Spotkania z nimi pozwolą Ci się otworzyć na ludzi i nie odcinać się od swoich pasji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...