Skocz do zawartości
Forum

Czy to nerwica natręctw?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałam poprosić o pomoc, ponieważ od ok. 4 lata jest coś co strasznie mnie męczy. Czytałam o tym w internecie, ale nie wszystko się zgadzało. Zawsze, jak czegoś dotknę muszę zrobić to parzyście, 2, 4 albo np. 6 razy. Kiedy zakręcam butelkę lub kran, kiedy zamykam drzwi lub otwieram lodówkę, kiedy zapalam światło albo przekładam zeszyt. Wtedy już muszę przełożyć dwa, albo ten sam jeszcze raz. Od razu mówię, że mam 12 lat, i już kiedy miałam 8 sprawiało mi to straszny problem. Raz mama mówiła mi, że była na zebraniu a moja wychowawczyni (3 klasa) pytała jej co się dzieję, bo cały czas tak strasznie nerwowo mrugam. Wtedy też musiałam robić to parzyście. Przez całą lekcję to samo. Nawet kiedy piszę, gdy zrobię błąd i cofnę 1 literę to od razu muszę cofnąć drugą. Kiedy narysuję krzywą kreskę to muszę robić kolejną. To cały czas mnie strasznie denerwuje. Ostatnio też mam coś takiego, że wmawiam sobie co mam zrobić. Np. podnieś ten kubek albo stanie się coś złego. Nie zawsze to robiłam, ale jak skupiam się na jakimś przedmiocie to cały czas se coś dziwnego wmawiam. Jak gdzieś położę 1 długopis, to potem muszę położyć jeszcze jeden lub 3 obok niego. Przez to często do późna nie śpię. Czytałam o osobach którę np. muszą często myć ręcę i ogólnie są wrażliwe jeśli chodzi o higienę, ale ja z tym nie mam problemu. Boję się o tym rozmawiać z bliskimi, więc napiszę tutaj. Proszę o pomoc, bo to strasznie denerwujące, a ja nie wiem co z tym robić :(

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy mogą wskazywać na zaburzenia obsesyjno-komupsyjne, czyli tzw. nerwicę natręctw. Nerwica tego typu nie zawsze objawia się częstym myciem rąk. Jest to rodzaj zaburzeń, które wynikają z pewnego nieuzasadnionego wewnętrznego impulsu, który popycha do irracjonalnych działań. Konieczna jest konsultacja u specjalisty w celu postawienia rzetelnego rozpoznania. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...