Skocz do zawartości
Forum

Stres


Gość bartek.9015

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek.9015

Witam mój problem polega na tym że odczuwam silny stres w sytuacjach społecznych. Kiedy idę ulicą mam wrażenie że wszyscy wokół mnie obserwują a kierowcy aut jadących z naprzeciwka patrzą na mnie i negatywnie oceniają. Brałem udział w 3 miesięcznej terapii grupowej ale nie pomogła bo nie potrafiłem się otworzyć. Przez te 3 miesiące dowiedziałem się że jestem zdrowy. W kontaktach z ludźmi jest zlękniony i nie potrafię być sobą. Stany lękowe zaczęły się kiedy zostałem wyśmiany przez nauczycielkę przed całą klasą kiedy miałem 14 lat. Później paliłem dużo marihuany która wywoływała u mnie stany wysokiego lęku po którym często wymiotowałem. W ostatnim czasie odizolowałem się od społeczeństwa i nie spotykam się ze znajomymi. 90% czasu spędzam w internecie. Przez cały dzień mam e papierosa pod ręką i palę go bez przerwy. Wie ktoś co może mi dolegać?

Odnośnik do komentarza

Myślę że powinieneś spróbować się przełamać. Spróbuj zagadać do obcej osoby przecież ona cie nie zna jak ma Cię oceniać skoro nie wie jaki tak naprawdę jesteś. A może akurat Cię polubi i nie musi to być znajomość na zawsze. Porozmawiaj z rodzicami z rodzeństwem powiedz zle sie czuje zobaczysz ze wkoncu ktos zapyta co sie dzieje. Odwaz się na pierwsze słowo a z czasem będzie ci łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...