Skocz do zawartości
Forum

Fałszywa anorektyczka


Gość Fałszywaanorektyczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fałszywaanorektyczka

Witam.
Borykam się z anoreksją bulimiczną od 4 lat. Opisywać swojej historii nie będę, ponieważ mam inny problem. Na codzień jem maks 300, lecz zazwyczaj mieszczę się poniżej 200 kcal. Problem tkwi w napojach. Bardzo dużo słodzę, przez co czuje się podle i nie zasługuje na „tytuł” (o ile można to tak nazwać) anorektyczki. Jestem w stanie na dzień spożyć aż do 8 łyżeczek cukru(!). Oczywiście mowa tu tylko i wyłącznie o słodzeniu kawy czy herbaty, ponieważ słodyczy nie jadam od w sumie już 5 miesięcy (skończyłam z napadami). Reasumując- czuje się źle zdiagnozowaną anorektyczką, która się „opija” słodzonymi napojami. Z jedzeniem problemów nie mam (nie mam potrzeby jedzenia mniej, ani nie mam pragnienia do skosztowania słodyczy). Pomocy, choć sama nie wiem jak możecie to zrobić..

Odnośnik do komentarza

Jesz 200-300 kcal. to jesteś anorektyczką. Na szczęście uzupełniasz te niedobory cukrem, dzięki temu jeszcze żyjesz.
Jednak taka dieta jest szkodliwa dla twojego zdrowia, nie dostarczasz organizmowi potrzebnych mu składników.
Już niedługo zaczną wypadać ci włosy, skóra stanie się szara i brzydka, stracisz miesiączkę i zaczniesz chorować.

Odnośnik do komentarza
Gość agataskalny

Cześć,

Piszę tę odpowiedź jako dorosła kobieta, studentka psychologii (!), która jeszcze kilka miesięcy temu stosowała dietę SGD.
Twój organizm będzie mimowolnie sięgać po cukier w postaci napojów. On ratuje się przed śmiercią z wygłoszenia. Brakuje mu składników odżywczych, które są potrzebne do chociażby pompowania krwi, myślenia.
Spożywanie 200-300 kcal to robienie sobie krzywdy (podkreślam, niedawno sama byłam motylkiem). Jeśli chcesz schudnąć, musisz zacząć jeść. Inaczej każdy posiłek organizm będzie przekształcał w tłuszcz, by chronić się przed kolejną głodówką.
Proszę, nie rób sobie krzywdy. Koniec końców będziesz żałować tak restrykcyjnej diety. Jeśli chcesz pogadać, do mojego nicka dodaj małpkę i com.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...