Skocz do zawartości
Forum

rasizm


Gość obiektywnyyy

Rekomendowane odpowiedzi

House, nie napisałam nigdzie, że ty konkretnie nienawidzisz Ukraińców. Tylko, że nie uznajesz faktów historycznych.

O nienawiści pisałam ogólnie, bo wiele jest osób, które nienawidzą Ukraińców za rzeź Wołyńską, zapominając o ich pomocy.

Gdybym mówiła tylko o Tobie, to bym napisała "Lepiej byś..."

Odnośnik do komentarza

Zapominacie, że Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów, gdzie od lat zgodnie żyli ludzie o różnych narodowościach.
W ostatnich czasach rząd "napuszcza" jednych na drugich, emocje rosną, nienawiść rośnie, a do tego jest pewna tolerancja na różne ekscesy, co sprzyja takim zachowaniom.
I obrywają niewinni ludzie, nawet ci, co od lat żyli tu w spokoju.

Nie jest to jednak tylko sprawa Polski.
W całej Europie, a także w Stanach i Rosji, potęgują się ruchy nacjonalistyczne.
Najprawdopodobniej, przyczyną jest niekontrolowany napływ cudzoziemców, a także ataki terrorystyczne.
W Belinie mają zamiar wysiedlać bezdomnych uchodźców i dotyczy to nie tylko Arabów, ale także Polaków./czytałam artykuł/
Tak się zachwycacie, jak tam jest cudownie!!
Jak ktoś tam się dobrze ustawił, to jest cudownie. W Polsce też, jak ktoś się dobrze ustawił, to też jest cudownie.
Ale dla tych tysięcy bezdomnych Polaków, co w Berlinie koczują pod mostami, w parku czy na dworcu, nie jest to raj.

A wiecie, że w Polsce są już miliony Ukraińców?
Wtapiają się w naszą kulturę, pracują /i znajdują prace!/ - i na szczęście, że tu są. Zastępują tych, co wyjechali, bo u nas już zaczęło brakować rąk do pracy.
Zawsze znajdzie się ktoś, komu przeszkadzają Ukraińcy, czy Polacy na zachodzie, na szczęście są nieliczni.

Odnośnik do komentarza

Housr, gdybym pisała o TWOJEJ nienawiści, moja wypowiedź wyglądałaby tak:

Ukraińcy w trakcie rzezi uratowali kilka tysięcy Polaków. Ale to dla Ciebie oczywiście nie istotne. Lepiej byś nienawidził wszystkich Ukraińców jak leci, bo tak jest lepiej.

Ale żebyś zrozumiał, że o nienawiści pisałam ogólnie, to niestety musiałabym to napisać bardziej łopatologicznie. Albo dodać z trzy entery.

Odnośnik do komentarza

Lepiej nienawidzić wszystkich Ukraińców jak leci, bo tak jest lepiej.

Te słowa napisałam w kontekście Twoich poprzednich słów, że po strasznej przeszłości swojego kraju, ludzie w Polsce usprawiedliwiają nimi swoje zachowanie wobec Ukraińców.

Odnośnik do komentarza

~Mist
Lepiej nienawidzić wszystkich Ukraińców jak leci, bo tak jest lepiej.

Te słowa napisałam w kontekście Twoich poprzednich słów, że po strasznej przeszłości swojego kraju, ludzie w Polsce usprawiedliwiają nimi swoje zachowanie wobec Ukraińców.

Gafa, nie "nimi" tylko "tym".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...