Skocz do zawartości
Forum

rasizm


Gość obiektywnyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość obiektywnyyy

witam. Mozna wiedziec czy rasizm sie jakos leczy ? czy jestto zakwalifikowane jako choroba lub chociaz zaburzenie psuchiczne? polska jako ze ma duzo nietolerancyjnych osob moze mogla by o tym pomyslec. myslalem zajac sie takim biznesem z osrodkami leczenia nienawisci. nie tylko rasizmu ale i homofobi antysemityzmu, histeri zwiazanej z obcymi. czuje ze to moglo by wypalic ale chorzy raczej saminie beda sie chcieli leczyc. wkoncu alkoholik tez nie widzi swojego problemu czy narkoman. prosze o powazne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Narkoman jest uzależniony od narkotyków, alkoholik od alkoholu i oni sa leczeni z UZALEŻNIENIA.

A od czego uzalezniony jest rasista lub inny czlowiek nie darzący sympatią ludzi obcej narodowosci. To raczej nie uzaleznienie tylko moze rodzaj fobii. Ludzie z fobii sie leczą, bo przeszkadza im w poruszaniu się w realiach życia a czy rasistom przeszkadza ich "fobia" w codziennej egzystencji?

Może na biznes trzeba się gdzies indziej zakręcić?

Odnośnik do komentarza
Gość obiektywnyyy

akurat mieszkam w niemczech i uwierz mi ze nie ma zadnego strachu wychodzac na ulice... moze we francji... a tak szczerze to czasmi jak jestem w polsce to bardziej sie boja wlasnie jakichs grupek polskich mlodych lebkow, a w niemczech nue dosc ze prawie nue widac na bormalnych ulicach zadnych uchodzow to nawet jak mijam ich to jakos zaden nawet na mnie nie spojrzy dziwnie a co dopiero mowic o strachu wychodzic z domu. ok zawsze sie moze cos przytrafic jak wszedzie. oczywiscie mowic ze nie widac uchodzcow nie mam na mysli turkow, ale to juz calkiem inna historia, spoko ludzie maja swoje biznesy itp.. oczywiscie sa tez niektorzy ktorzy siedza na zasilkach, ale obi przynajmniej cos mysla a nie jak polacy bezdomni na dworcach w niemczech...

Odnośnik do komentarza
Gość obiektywnyyy

jak chcesz pokazac islam ze zlej strony to pokazujesz odlamy ktore dra ryja ze pozabijamy tych i tych i nawet ten normalny islam, jak xhxesz pokazac obraz polski to pokazujesz marsz niepodlegosci, zadna strona nie mowi prawdy, mam duzo znajomych muzulmanow (z tego normalnego islamu) i zaden nigdy nawet nie slyszal o takim czyms ze ma zabijac niewiernych czy cos, a przestrzega koranu i ma ten swoj ramadan. te polskie patriotyczne filmiki itp to nie znaczy ze to prawda. bo tam nikt nie powie ze ten radyklany islam to tylko garstka wszystkich muzulmanow w europie... tylko ze ogolnie islam to zaglada swiata.... kazda strona pierze mozgi ludzia

Odnośnik do komentarza

Ja tylko mowie, ze tutaj w polsce jest jako tako bezpiecznie. Nie ma zamachow itd... I jest tez spowodowane tym jacy jestesmy...
Ja nie jestem po zadnej stronie...
Tu w polce nie da sie zyc... Nie ma za co zyc... Ale jest bezpiecznie... We francji czy niemczech czy anglii da sie zyc.. ale jest niebezpiecznie... Niewiadomo gdzie i kiedy... Mi tylko o to chodzi...
Jesli chodzi o religie dla mnie czy katolicyzm czy prawoslawie czy muzulmanie wszystko jeden wielki bełkot mający na celu zarobek...
Ale czlowiek jest slaby i musi w cos wierzyc...

Skoro ich tak bronisz..... To co powiesz o imigrantach, ktorzy gwalcili wlasnie w niemczech... W sylwestra... 2016 roku.... Rabunki, molestowania... Ile bylo zgloszen???... Co bys powiedzial gdyby trafilo na kogos z Twojego otoczenia??? Daje wszystkie pieniadze swiata, ze Twoje podejscie zmieniloby sie o 360 stopni.. :)
Ja jestem raczej tolerancyjna.. ale jesli chodzi o bezpieczenstwo moje i moich bliskich wole nie ryzykowac...

Odnośnik do komentarza

Wspomniano tu o historii Polski... Niestety, ale większość rasistów nie zna historii własnego kraju. Ich nienawiść ma inne podłoże. A nienawidzić powinno się tylko tych, ktorzy zrobili coś złego. Samo pochodzenie z krajów arabskich nie czyni nikogo naszym wrogiem.

A co do bezpieczeństwa, też jestem po części przeciwna uchodźcom, ale tylko tym, którzy wyrzucają jedzenie i dokumenty, które dostali za darmo i robią zamieszanie. Są też nieliczne osoby, które chcą żyć w zgodzie, a nawet pracować. I takie osoby są często piętnowane przez rasistów.

Spotkałam kiedyś muzułmanina, który został pobity przez "lepszą rasę". Żył w Polsce od kilku lat i miał legalną pracę. Pomogłam mu dotrzeć na posterunek policji. Ale powiedział, że to już nie pierwszy atak.

Bo Polacy często nie są lepsi od zamachowców. W naszej historii było wielu psychopatów. I nawet jeśli nie ma u nas tak wielu uchodźców jak w innych krajach, to nadal powinniśmy być tak samo ostrożni jak na przykład Francuzi. Bo w każdej chwili mozer nas zaatakować na ulicy jakiś "biały" wariat.

Odnośnik do komentarza

No to dobrze, ze masz taki pogląd.. niektorzy nie potrafią miec takiego poglądu... ja np nie moge zapomniec rzezi wolynskiej... nie da sie po prostu.. to jest cos niewyobrazalnego.... I w razie czego nie mam pewnosci ze to by sie nie powtorzylo... Ty tez nie masz takiej pewnosci... i tyle.. co do Hitlera to samo...
Tak jak mowie polak nie zapomina..
I moze dlatego wlasnie my jako narod jestesmy jacy jestesmy...
Przez tą przeszłość

Odnośnik do komentarza

Rzeź Wołyńska? Zabawne, że o tym wspominasz, nie wiedząc, że wielu Ukraińców ryzykowało własnym życiem, by chronić Polaków przed własnymi pobratyncami. Ukraińcy zabijali też własnych rodaków, gdy ci walczyli z nimi o życie niewinnych. Ale o tym się oczywiście nie pamięta, bo to nie potrzebne.

A jeśli chodzi o Hitlera? Też było sporo Polskich zdrajców, którzy kablowali na swoich. Często z czystej złośliwości i głównie ludzie niewykształceni i prości. Nie raz by rozwiązać swoje porachunki. Cudowny Polski patriotyzm. A teraz? Na urazie historycznej powinni się opierać tylko ci, którzy przeżyli piekło wojny. Na pewno nie współczesna młodzież, która ma często historię swojego kraju w czterech literach i liczy tylko na dobrą zabawę w katowanie obcokrajowców.

Według logiki "historycznej", to obywatele innych krajów też powinni mieć pretensje do Polaków.

Odnośnik do komentarza
Gość obiektywnyyy

to wychodzi na to ze jestem jakis idealny ze nie mam czegos do innych narodow za to co zrobili ich przodkowie a oni nie maja z tym nic wspolnego.... polska to jednak sredniowiecze.... a tak poza tym zawsze sie zastanawialem skad wiadomo ze to ukraincy jak wtedy nie bylo ukrainy ? chodzi tylko o teren?

Odnośnik do komentarza
Gość obiektywnyyy

jezeli ty widzisz zlo w np ukraincach jako ogol bo byla tak przeszlosc to jestes jedym z takich o ktorych mi chodzilo w tym temacie.... rozumiem ze mozna nie lubic indywidualnej jednostki ale nie zachowywujmy sie jak nazisci choc i tak polska idzie idzie idzie....

Odnośnik do komentarza

Ukraińcy w trakcie rzezi uratowali kilka tysięcy Polaków. Ale to dla Ciebie oczywiście nie istotne. Lepiej nienawidzić wszystkich Ukraińców jak leci, bo tak jest lepiej.

A informacje o zdradach Polaków w trakcie wojny też można wyrzucić do śmieci, bo tylko przeszkadzają w sianiu nienawiści.

Nie nienawidzę Polaków, bo jest w tym kraju mnóstwo wspaniałych osób, ale nie róbmy z Polski jedynego męczennika. Inne kraje też mocno ucierpiały w swojej historii, a jakoś nie usprawiedliwiają rasizmu faktami historycznymi. Bo wiedzą, że obecne pokolenia nie są winne temu, co działo się dawniej.

Radzę panu poczytać trochę książek i publikacji. Bo w dzisiejszych czasach historycy wyciągają na światło dzienne to, co kiedyś ludzie chcieli przemilczeć.

Odnośnik do komentarza

A skąd to wiem? Jest wiele źródeł. Dzienniki czeskiego pastora Jana Jelinka, który uratował ponad 200 osób na swojej plebani. Wydana przez IPN Kresowa Księga Sprawiedliwych.

A czasy wojny? Polacy wydawali gestapo nie tylko swoich, ale też żydów i to za litr wódki. Tyle warte było dla nich ludzkie życie. Walczyła z nimi Armia Krajowa. Na przykład Stanisław Kostka Czapkiewicz dowodził żołnierzami, którzy pracowali na poczcie, gdzie przechwytywali donosy. Uratowali w ten sposób wielu Polaków i żydów, na których "uprzejmie donosili" inni Polacy.

Ale prawda boli.

Odnośnik do komentarza

A czym się może różnić na przykład taki Hitler, od takiego chociażby Napoleona Bonaparte, Stalina, czy innych dyktatorów....tylko ilością trupów, na których wydawali polecenie wymordować. Dla mnie sprawa jest prosta: albo ktoś zawinił, albo nie zawinił, albo jest czemuś winien, albo nie. Skoro ty uznajesz polaków za bezwartościowych ludzi tylko ze względu na ich pochodzenie to krótko mówiąc jest to po prostu atak personalny. Atakujesz kogoś za to kim jest, a nie za to co robi. Czyli krótko mówiąc jesteś idiotką Mist ;)

Odnośnik do komentarza

Wybacz Mahomet, ale czytałam wiele Twoich postów i były one na niskim poziomie intelektualnym. Po za tym często tchórzysz kasując swoje posty.

W swojej wypowiedzi napisałam, że nie nienawidzę Polaków, bo wielu jest bardzo wartościowych. I czytając Twój post doszłam do jednego wniosku... Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...