Skocz do zawartości
Forum

Samobójstwo


Gość ameliaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat. Mieszkam za granica już około rok a moje dolegliwości zaczęły się nasilać od kilku miesięcy. problemy ze snem. To uczucie; chce spac, ale nie moge, dreszcze mnie przechodzą i serce bije mocno. I co wtedy? Samobójstwo. Mysle o tym już bardzo długo. Czesto mi to przychodzi na myśl, i spac tez czesto nie moge poprostu a wtedy panikuje i to okropne uczucie cały czas ki towarzyszy. Już nie wiem co robic. Mam troche znajomych ale nie mam komu się wyżalić. Nie mam nikogo i mysle aby ze sobą skończyć ale zbyt się boje. Wiem ze moja przyszłość może być dobra, ale moja psychika nie wytrzymuje. Chce żeby było dobrze, ale w mojej głowie to wszystko się tłoczy. I to już trwa naprawde długo.

Odnośnik do komentarza

Witaj! Na wstępie powiem Ci pewną ciekawostkę - mam takie samo imię (chyba, że w Twoim przypadku to tylko taki nick), tyle samo lat i dokładnie ten sam problem!
Amelio, dobrze wiem, jak problemy ze snem potrafią uprzykrzyć życie. Wiem, jakie to okropne nie mieć ochoty żyć i zmagać się z ciągłym mętlikiem w głowie, pogubieniem i zmęczeniem. Obie jesteśmy jeszcze strasznie młode, ale takie problemy niestety dotykają teraz coraz to młodsze osoby.
Możliwe, że w Twoim przypadku jest to spowodowane przeprowadzką. Nowe otoczenie może przysporzyć dużo stresu i nie ma w tym nic dziwnego. Nowy dom, nowi znajomi, nowa szkoła, a w przypadku innego kraju - nowy język. Ale pamiętaj jedno: nie jesteś sama. Widzisz, jakaś przypadkowa nastolatka z internetu ma taki sam problem i mniej więcej wie, co czujesz. W tym przypadku Twój strach przed samobójstwem jest wręcz darem z Nieba. Może i się powtarzam, ale wiem, jak to jest.
Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale według mnie możesz mieć nerwicę. Koniecznie skieruj się do psychologa lub psychiatry. Porozmawiaj też o swoich problemach z rodzicami, ewentualnie rodzeństwem. Nie poddawaj się. Nie rób sobie krzywdy, emocje rozładuj za pomocą na przykład sportu, swoich zainteresowań, zachowań alternatywnych do samookaleczania. Nie wiem, czy to robisz, ale mam nadzieję, że nie i że nie zaczniesz.
W problemach ze snem stosuj różne leki, zadbaj o higienę snu. Pamiętaj, żeby często zmieniać leki na sen, bardzo uzależniają, a organizm szybko się do nich przyzwyczaja. Na mnie na przykład absolutnie nic już nie działa i co druga noc jest niestety bezsenna. Ale wiedz, że z czasem wszystko się polepszy. Potrzebna Ci jedynie fachowa pomoc i musisz o nią walczyć. Będziesz miała dobrą przyszłość, tylko się nie daj!
Do gwiazd przez ciernie. Moje motto.
Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...