Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać odzywać się do ludzi i zerwać z nimi kontakty?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem osobą, mówiąc skromnie, bardzo ambitną. Ludzie widzą we mnie potencjał i wywierają na mnie ogromną presję. Wszyscy zazdroszczą mi szybkiego chłonięcia wiedzy. Chcę zrobić wszystko jak najlepiej, przez co otacza mnie ogromny stres i strach przed błędami. Ludzie wyśmiewają mnie, gdy popełnię błąd, mówią, że to bardzo źle, gdy czegoś nie wiem. Ostatnio dowiedziałam się, że mam nerwicę i coś w stylu choroby psychosomatycznej. Chcę się odciać od wszystkich znajomych. Jestem osobą samodzielną i szczerze powiedziawszy, nie czuje potrzeby, aby mieć przyjaciółkę bądź przyjaciela. Chcę spokoju, wole przebywać wolny czas samotnie, nie sprawia mi to żadnej przykrości. Wiem, że pytanie i prośba, jaką do państwa skieruje, może być "głupia" i karygodna, ale... Jak przestać odzywać się do ludzi i zerwać z nimi kontakty?

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak trudne,by zniechęcić ludzi do siebie. Po prostu zignorować ,a najlepiej ostentacyjnie okazywać wyższość. Wtedy na pewno sie zniechęca, bo nikt nie lubi poniżania . Tylko po co? Wiedz,że z pewnością zatetesknisz za kontaktem z ludźmi ,a wtedy będziesz miała wokół siebie pustkę. Relacje międzyludzkie nie tak łatwo odbudować,a więc lepiej nie zburzyć tych,które są. Czlowiek jest zwierzęciem stadnym i zawsze bedzie szukał kontaktu z innym czlowiekiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...