Skocz do zawartości
Forum

Jak pokonać smutek i uczucie samotności?


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to depresja? Mam 15 lat, Jestem ciagle smutna i siedzę sama (wole siedziec sama niz z kims). Gdy jestem wesoła to trwa chwile a potrm smutek powraca, czuje sie cziagle samotna i nierozumiana. Czuje na sobie spojrzenia ludzi i mam wrazenie ze mnie obgaduja i patrza krzywo. Trace przyjaciol bo nie mam checi na jakakolwiek rozmowe, ostatnio zaczeli odchodzic ode mnie i ciagle zostawiaja mnie sama... co mnie jeszcze bardziej boli. Mam ogromnie niska samoocene i uwazam ze nic nie potrafie, tez ograniczylam jedzenie... prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Droga 15-latko, nie jestem w stanie przez Internet postawić diagnozy. Z Twojego opisu wynika, że przejawiasz wiele zachowań charakterystycznych dla zaburzeń depresyjnych, ale możliwe, że to nie depresja, tylko chwilowy kryzys. Nie bez znaczenia jest też Twoja niska samoocen i brak wiary w siebie. Jeśli masz możliwość, skorzystaj z pomocy psychologa/pedagoga szkolnego. Porozmawiaj też o swoim kiepskim samopoczuciu z kimś bliskim, komu ufasz i kto Cię zrozumie (np. mama). Może wówczas uda się znaleźć sposób na rozwiązanie chociaż części Twoich problemów. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...