Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc mamie uzależnionej od alkoholu?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 17lat i mam problem.Moja mama jest uzależniona od alkoholu.Nie wiem jak jej pomóc.Niepokoi mnie fakt,ze od dłuższego czasu przesadza.Pije codziennie od może 4lat,ale od 6miesięcy spożywa większe ilości alkoholu a na domiar złego wyzywa się ze swoim partnerem,który również jest uzależniony.Przez tydzień nie odzywałam się do mamy,ponieważ przyznała mi się do tego ,ze jest alkoholiczką.Wsydzę się tego i chciałabym,żeby nie traciła pieniędzy na takie używki i martwię się o nią.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie możesz się wstydzić , bo to nie Ty zawiniłaś. Mama jest osobą dorosłą i sama za siebie odpowiada. Powinna chronić Ciebie , ale jak widać alkohol zawładnął jej życiem. Musisz więc sama o siebie zadbać. Nie można zrobić nic dopóki ona sama nie będzie tego chciała. Sytuacje pogarsza fakt ,że ma podobnego sobie partnera. Jedyne co możesz zrobić , to porozmawiać z nią. Wydaje się ,że macie dobry kontakt skoro ci się zwierzyła z problemu alkoholowego. Jeżeli sama nie zechce nic z tym zrobić , to nie walcz na siłę. Pomyśl najpierw o sobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...