Skocz do zawartości
Forum

Jak żyć normalnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim czasie nie jestem w stanie już sobie z niczym poradzić. Wszystko stało się dla mnie tak dużym ciężarem, że nie potrafię normalnie żyć, wszystko stało się dla mnie obojętne. Ostatnio także nasiliły mi się myśli samobójcze i wróciło samookaleczanie. Mam wrażenie jakby dusza 'ciążyła' we mnie, aż nie potrafię normalnie oddychać i ciągle chcę płakać. Czuję się tak dużym ciężarem dla własnej siebie, że nie potrafię ani żyć ani się nawet zabić. Nie mam pojęcia co zrobić w takiej sytuacji. Proszę wybaczyć, za złą gramatykę/interpunkcję, ale nawet nie wiem jak mam to opisać.

Odnośnik do komentarza

Co w tym złego, że dodała wątek na kilku forach? Ja też tak czasem robię, gdy chcę poznać szerszy wachlarz opinii. Masz z tym jakiś problem?

Odnośnie wątku właściwego, nie za bardzo umiem ci pomóc, niestety :( a w jakim jesteś wieku? To ważna informacja, bo może pomóc określić na ile twoje problemy wynikają ze zmian hormonalnych, na ile ze stresem związanym z wejściem w dorosłe życie, kryzysem wieku średniego itp. Każdy wiek ma swoje problemy.

Odnośnik do komentarza

Wiesz smutnomi, ja mam problem,z tym, gdy ludzie piszą tylko po to, żeby coś się koło nich działo, żeby zwrócić na siebie uwagę, bo nie mają zamiaru,przyjąć żadnej rady do siebie,ani kiwnąc palcem,żeby coś konkretnie zrobić.
Wolą pisać o swoim problemie,ale tak naprawdę,to nie chcą się go pozbyć ,bo im pasuje rola cierpietnika. Przeważnie depresję łatwo się leczy, jedna, mała tabletka ,może zmienić życie , ale trzeba po nią pójść do psychiatry. Proste...proste. jednak nie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Czasem to nie jest tak, że piszą żeby coś się koło nich działo Lusy, to tak jakbyś podeszła blisko jakiegoś przedmiotu i nie była w stanie powiedzieć, co to za przedmiot-tak jest z problemami.Będąc koło czegoś bardzo blisko ciężko nam to zidentyfikować i znaleźć rozwiązanie.Dopiero z dystansu można stwierdzić jak z czegoś wyjść, ale ten dystans mają inni ludzie i powinni pomagać, a nie tak jak Ty oceniać wszystkich jedną miarką.Ma problem z wyleczeniem swojego problemu-ma prawo, trzeba jej pomóc, a nie dodatkowo obarczać przykrymi komentarzami.Xyzxyzx, polecam Ci wejść na psychiatria.pl, z tego co zauważyłam to ludzie są tam o wiele bardziej pomocni i życzliwi do innych niż tutaj :) Kiedy masz gorszy dzień to wejdź tam a myślę, że zawsze ktoś Ci pomoże.A co do Twoich problemów to po prostu zasuwaj do psychiatry i na psychoterapię!, tutaj nie ma co czekać aż Twój stan się pogorszy-jeśli będziesz czekać to później będzie tylko gorzej.Może niewiele trzeba, ale daj sobie szansę na wyjście ze swoich problemów.Sama sobie nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...