Skocz do zawartości
Forum

Czy depresja ma związek z rodzicami?


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nastolatką i mam kiepską sytuację w domu ostatnio wieczorami Czuję się okropnie źle w teście na depresję wyszło mi umiarkowana depresja wcześniej miesiąc dokładnie wcześniej wyszło mi że mam bardzo ciężką depresję mama zapisała mnie do psychologa że chyba czwartego ale nie wiem dokładnie psycholog był powiązany z moją szkołą są bezpośrednio nie leczyć i dlatego mi nie pomógł ale moje uczucia sądzę że wynikają z niezrozumienia i braku uczuć od strony mojej mamy i taty ponieważ mama ma męża

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że masz rację. Nasze poczucie wartości, podejście do życia i uczucia - wynikają bezpośrednio z ogniska domowego. Jeżeli nie masz odpowiedniego wsparcia i zaufania ze strony rodziców, to czujesz się samotna i masz złe samopoczucie. Pamiętajmy, rodzice to ktoś, kto powinien kochać nas bezgranicznie i wspierać - zwłaszcza w wieku nastoletnim, kiedy to młody człowiek jest wrażliwy i uczy się świata, ponosząć często porażki. Żaden psycholog nie zastąpi miłości i zrozumienia w rodzinie. Dziewczyno, musisz podejść teraz z dystansem do życia - a nawet warto zawsze mieć do życia dystans i podchodzić z dozą poczucia humoru. Życie jest smutne, ale... po każdej burzy wychodzi słońce - i nie można się poddawać zwłaszcza w tych najcięższych chwilach. To jest miarą prawdziwego zwycięstwa w życiu.
Pozdrawiam i życzę Ci samych słodkich chwil w życiu. :*

Odnośnik do komentarza

Depresja ma różną etiologię. Niektóre rodzaje depresji mają podłoże typowo biologiczne, np. genetyczne. Inne wynikają z zaburzenia neurotransmiterów w mózgu. Jeszcze inne czerpią swe źródło w problemach natury emocjonalnej, np. w problemach w systemie rodzinnym. Niewykluczone, że w Twoim przypadku kłopoty z nastrojem również wynikają z problemów w rodzinie. By jednak móc postawić diagnozę, konieczna jest konsultacja u psychiatry. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...