Skocz do zawartości
Forum

Zmiana opieki nad dzieckiem po rozwodzie rodziców


Gość AśQ16

Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice rozwiedli sie już 8 lat temu . Dotąd było dobrze . Ona poznała Chłopaka i ma teraz z nim 2 dzieci . Miszkam z nią .A tata mieszka ze swoją dziewczyną i jej dziećmi . Od miesiąca prawie codziennie kłóce się z mamą. Doszło do tego że zaczęła mi mówić że już mnie tu nic nie trzyma i w każdej chwili moge się wyprowadzić do taty . Myślę że właśnie tego chce . Ale nie wiem jak mam mu to powiedzieć . Boje się że powie że nie ma tam dla mnie miejsca ( ich mieszkanie jest całkiem ciasne ) Albo że poprostu mnie nie chce. Myślałam o napisaniu sms ale to chyba jest zbyt poważna sprawa by zrobić to w taki sposób . Boje się też że jak bede chciała powiedzieć mu to prosto w oczy to spanikuje i nic z tego nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza

Sms to nie jest sposób na takie sprawy. Skoro żle się czujesz w domu matki to porozmawiaj ze swoim tatą. Powiedz mu co czujesz, co cie boli. Opowiedz o całej sytuacji z mamą, i o tym, że chciałabyś zamieszkać z nim bo tak będzie lepiej. Nie sądzę aby Twój Tata Cie nie chciał albo powiedział, że nie ma miejsca, wspólnie możecie znaleść jakieś rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest też rozmowa z mamą, wyjaśnij dlaczego tak się zachowujesz, co ci przeszkadza i boli.Na pewno ona Cie kocha tylko może nie umie tego wyrazić. Porozmawiaj z nią.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie dogadujesz się z mamą i chciałabyś mieszkać z tatą, powinnaś zadzwonić do niego, umówić się na spotkanie i porozmawiać na ten temat. Może uda Ci się zamieszkać z tatą, jeśli nie, może porozmawia z Twoja mamą aby była dla Ciebie bardziej wyrozumiała i tolerancyjna. Sama powinnas też jej powiedzieć dlaczego czujesz się źle i co sprawia, że Wasze relacje nie są takie jakie chciałabyś aby były. Musisz porozmawiac z mamą wprost, że chciałabyś zmienić atmosferę w domu jesli nie uda Ci się zamieszkać z tata. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...