Skocz do zawartości
Forum

Nie kontroluje tego co mówię


Gość Milenaxd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę tutaj bo od długiego czasu zauważyłam że mam zbyt bujną wyobraźnie niestety. Gdy z kimś rozmawiam lub pisze często opowiadam o czymś co w ogóle nie miało miejsca, nie wiem czemu tak mam. Moje życie jest mało ciekawe więc zdarza mi się czasem coś zakoloryzować jak chyba każdemu, problem w tym że często wymyślam swoje własne historie i sama siebie pytam czemu to robie no bo nie lepiej byłoby powiedzieć prawde? Denerwuje sie potem na siebie i mam wyrzuty sumienia. Czy ma ktoś tu podobnie czy tylko ja taka jestem? Okropnie mi z tym, naprawdę...

Odnośnik do komentarza

Konfabulujesz, tworzysz historie, których nie ma. Pytanie, dlaczego to robisz? Podejrzewam, że u podstaw takiego zachowania może leżeć niskie poczucie własnej wartości. Myślisz, że jesteś mało interesująca, więc chcąc sobą zaciekawić innych, zaczynasz tworzyć historie o sobie, które nigdy się nie zdarzyły. Rozważ konsultację u psychologa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ocena podstaw Twojego zachowania nie jest możliwa bez konkretnej rozmowy z Tobą. To co opisujesz jest dość powszechnym zjawiskiem. każdy stara się być lepszy i atrakcyjniejszy. Terapeuta dotrze do źródła tych zachowań, oraz w rozmowach wyjaśni znaczenie tych fantazji na swój własny temat. Mogą one mieć korzenie w twojej historii życia, w tym co obecnie się dzieje, przyczyn może być bardzo wiele i wypowiadanie się na ich temat bez poznania Cie oraz zdiagnozowania jest nieodpowiedzialne. Może jedynie Cie zranić. Sugeruję wizytę u specjalisty, dobrego psychologa, terapeuty

www.malyindywidualista.com
www.drkrauze.com

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...