Skocz do zawartości
Forum

samookaleczanie


Gość autoagresic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, przychodzę z prośbą o radę. Jestem w terapii ale kolejna sesja za kawal czasu. Od ponad 10 lat się okaleczam (tne, biję pięścimi, drapie). Ostatnio straciłam dwie ważne mi osoby. Z mojej winy. Czuję się bez sił. Męczą mnie myśli o śmierci, nie chce mi się wstawać z łóżka. Częściej niz zawsze się okaleczam. Nie mam juz pojęcia co zrobić z emocjami. Najchętniej bym się zadzgala na śmierć, bo uważam ze nie zasluguje na życie.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór.

Faktem jest ,że nauka klasyczna jak do tej pory nie wyjaśniła w wystarczajacym stopniu przyczyn psychologicznych
zaburzeń psycicznych.Nasi koledzy psychiatrzy i psycholodzy w swych badaniach nad istotą ludzką
zostają uwięzieni w granicach mózgu.Filozofia spirytystyczna ,która zajmuje się badaniem nie fizycznego
świata-świata duchów i duchów,wiedzą że wpływem zaburzen psychicznych jest eksterioryzacja
niezrównoważonego ducha.
Ludzkie ciało jest tylko chwilową świątynią wcielonego ducha oraz instrumentem ,w którym duch wykonuje działanie w świecie
fizycznym:
dlatego uformuowane jest w ten sposób,aby podczas wykonywania czynności życiowych ,
duch pozostawał połączony (za pomocą
różnych środków) z własnym światem-który jest duchowy.
Od tego również zależy wielka odpowiedzialność,która dotyka wcielonego człowieka,aby dbał, reagował
i chronił harmonię tego zespołu.
Czy podoba się nam czy nie ,czy zakaceptujemy lub nie spirytyzm poszerza istniejące struktury nauki mówiąc
o idei istnienia dodatkowej jednostki w ciele fizycznej (duch) która jest rozwiązaniem wielu patologicznych
zagadek ludzkiej psychiki.
W tym kierunku spirytyzm idzie wielkimi krokami ,poddając dokładnej analizie i badaniom prawo reinkarnacji,
wyjasniając kwestię koligacji obecnego zycia z poprzednim ,które wiążą się z przyczynami choroby.
Prawo przyczyny i skutku pomaga zrozumieć,że obecne życie jest odbiciem naszych minionych doświadczeń
w tym poprzednich wcieleń.
Obecne obrazy psychopatologiczne muszą być analizowane pod tym właśnie pryzmatem (przyczyna i skutek)
jako odzwierciedlenie moralnego zaburzenia z poprzedniego życia,co naprawdę oznacza odchylenie od
etyczności w poprzednim życiu.
Planeta Ziemia to planeta odkupień win ,nie ma niewinnych na Ziemi,w każdej rodzienie słychać odgłos moralnego cierpienia.
Doświadczenia z poprzednich żyć są zapisami ducha narzuconym własnym zachowaniem przez samego siebie,co
kształtuje psychikę ducha w tym zyciu.Jest to równoznaczne,ze zarodek choroby psychicznej został zarejestrowany
w ciele duchowym (jeden ze składników ludzkiej egzystencji) od najprostszej nerwicy ,poprzez demencję,
histerię,chorobliwe lęki,schizofrenię:geneza choroby zawsze jest duchowa.
Brak celów egzystencjonalnych prowadzi do konceptualizacji nicości jako mechaznizmu od rzeczywistości.
Negatywne twory myślowe,smutek w których cżłowiek egzystuje kończy się powstawaniem poważnych konfliktów,
poprzez zaprzeczenie poczuciu własnej wartości i prawu do szczęścia.
Jednak korzeniami samookaleczenia jest uwikłanie się ducha w winę z przeszłości,który uznaje błąd i obawia się
że zostanie odkryty.On nieświadomie angażuje się w ciemny płaszcz moralnego dyskonfortu ,nie zdając sobie
sprawy z jego rzeczywistości,przenosi poczucie odpowiedzialności na bliźniego i społeczeństwo ,buntuje się
uwlaniając ból i autoanuluje się .
Wobec braku pozytywneych i lepszych zasobów ucieka się do atawizmu pierwotnych instynktów wpadając w
niezręczną mękę.

Duch Joana de Angelis mówi:

Rozważ błogosławieństwo możliwości,a pokonasz cienie smutku,które cię atakują.
Unikaj gromadzenia defensywnej goryczy,odgłosów gniewu,skarg,poczucia nieszczęścia tak ,aby jutro
było mniej ponure.
Staraj się być użytecznym dla kogoś,choć może nikt nie zainteresuje się natychmiast.
Zawsze istnieje możliwość,kiedy chcesz rozwijać własne utajone wartości.
Jezus powiedział,że On jest życiem i życiem w obfitości.
Idż po pomoc i pozwól sobie na pomoc jako psychoterapeuta samego siebie.

Z punktu widzenia spirytystycznego ,terapia w leczeniu zaburzeń psychicznych polega na samopoznaniu,ciągłemu
poszukiwaniu wewnętrznej reformy ,która jest skutecznym środkiem do utrzymania zdrowia psychicznego.

Odnośnik do komentarza

Może porozmawiaj z lekarzem o modyfikacji leczenia. To są dobre leki ,ale nie wykluczone, że trzeba coś dodać. Nie ma znaczenia w jakim wieku są Twoi znajomi. Najważniejsze , by znaleźć wspólny język. Nie możesz się biernie poddawać nastrojom. Wiem ,że to trudne , ale trzeba włożyć też trochę własnego wysiłku, by wyjść z tego stanu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...