Skocz do zawartości
Forum

Stres mnie wykańcza


Gość Czerwone Marlboro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czerwone Marlboro

Witam. Jestem 17-letnią dziewczyną i chodzę do 1 liceum aczkolwiek powinnam być w 2. Odkąd tylko zaczęła się szkoła ciągle się stresuję i mimo że ciągle mówię sobie że będzie dobrze i że dam radę zamiast być lepiej to ten stres tylko się pogłębia. Bardzo stresuje się pewnymi zajęciami w szkole i wiążą się one z kierunkiem który wybrałam dlatego chciałabym go zmienić, ale rodzice się nie zgadzają. Ten stres już tak zrył mi psychikę że boję się co będzie dalej. Gdy w szkole nagle dowiaduje się w szkole że dzisiaj ma być właśnie to czym się tak stresuje to dostaje takiego paraliżu że nie mogę się za nic uspokoić, wyciszyć. Na lekcjach też nie mogę się skupić bo wiem że mnie to nie minie i serce mi przez tyle godzin tak bije że masakra. Mam wrażenie że w takich sytuacjach bicie mojego serca słyszy cała szkoła. Z tego stresu zaczynam się od razu źle czuć, słabnę, mam mdłości... Nie mogę sobie z nim poradzić, a rodzice ciągle mówią mi że będzie dobrze bo to nie ich problem. Nie wiem już co mam robić, ten stres rujnuje mi zdrowie... Boję się że w końcu nie wytrzymam i się zabiję bo nie da się tak żyć na co dzień...

Odnośnik do komentarza
Gość Czerwone Marlboro

Wcześniej chodziłam do innej szkoły w której sobie nie radziłam dlatego nie zdałam, praktycznie cały rok nie chodziłam, wagarowałam, a przez pół roku nie chodziłam już w ogóle bo nie miało to już dla mnie sensu. Teraz w wakacje zmieniłam szkołę w której też niestety sobie nie radzę jak napisałam wyżej...

Odnośnik do komentarza

Jeśli odczuwasz silny stres przed określonymi zajęciami tak, że aż pojawiają się objawy somatyczne (mdłości, paraliż itp.), to możliwe, że jest to fobia szkolna. Rodzice najpewniej nie zdają sobie sprawy, co odczuwasz, dlatego marginalizują Twoje problemy. Poproś mamę, by udała się z Tobą do specjalisty po rzetelną diagnozę. Sama możesz udać się do pedagoga/psychologa szkolnego. Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość mariskaokosa

myślę z enajpierw powinnaś pogadać z rodzicami, pojść do psychologa, możesz te sobie na uspokoijenie kupić ziolowe tabletki typu nervomix będziesz się czuła po nich spokojniejsza ale nie zamulą cię, na pewno ciężko jest jak się nie zda i człowiek czuje presję by nie powtórzyć znów tego samego, twoi rodzice pewnie też taką presję czują, z każdej sytuacji jest wyjście, ale myslę ze powinniście najpierw omówić rodzinnie tą sytuację co robić dalej, bo sama jako niepełnoletnia za dużo nie zrobisz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...