Skocz do zawartości
Forum

Co mam z tym zrobić?


sabawera95

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata temu zrobiłam błąd. Wkręciłam się w związek, który zaczął się przez internet. Wiem dałam się jak gówniara wtedy mając 20 lat. Od tamtej pory każda sprawa "poważniejsza", która wiąże się z internetem np. profil zaufany, wiąże się z tym, że moja rodzina (a bardziej osoby które wiedzą co się wtedy stało ) uważają, że znowu się wpakuje w bagno.
Jeśli chodzi o tamto z chłopakiem to naprawdę nie było za różowo, ponieważ wykorzystywał mnie psychicznie. Pomogła mi mama zakończyć to wszystko z tym chłopakiem. Dopiero miesiąc po tym poszłam do psychologa po pomoc i chodziłam przez 1.5 roku.
Jednak do tej pory mam wrażenie, że nie jestem poważnie traktowana przez te osoby z rodziny poważnie. Nauczyłam się na tym błędzie i wiem, że będę ostrożniejsza. Czuję się w tym momencie jakby mnie oceniali przez tą rzecz. Nie jest mi łatwo wyjść z tego i nie wiem co mam zrobić, aby przestali patrzeć na mnie przez ten pryzmat. Już i tak mam problem z tym, że mam niską samoocenę a do tego jeszcze to. W dodatku dopiero teraz zaczyna do mnie docierać to co przerabiałam z psychologiem i zdaje sobie sprawę, że przede mną jest jeszcze długa droga.
Co mam z tym zrobić? Nie chce się o to kłócić jednak z drugiej strony jak zaczęłam różowe na ten temat to zaraz sobie odpuszczal i tą rozmowę "bo i tak nie zrozumiem o co im chodzi" mimo że chce się dowiedzieć i naprawdę staram się zrozumieć. Najgorsza w tym wszystkim jest babcia, która wycofuje się na samym początku rozmowy i nie chce kontynuować tego wszystkiego.
Ja tylko chcę z tego wyjść i żyć normalnie na tyle na ile się da. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Chodziło pewnie o rozmowę, a nie o różowe...,dlatego jak piszemy tekst ,to trzeba przeczytać co się napisało, dopiero wysłać.
Z czego chcesz wyjść? Pisz jaśniej, jaki masz problem ,nie zakładaj nowych wątków, bo my nie znamy Twoich problemów , więc lepiej jakbyś pisała w jednym.

Jak rodzina nie chce z Tobą rozmawiać ,to my tu nic nie poradzimy, sama musisz ich przekonać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Troszkę enigmatycznie opisałaś swój problem, ale domyślam się, że możesz nie chcieć publicznie pisać o szczegółach. Pytasz, co robić. Na pewno kontynuować terapię i nie zniechęcać się, mimo braku widocznych na początku efektów. Po drugie wybaczyć sobie błędy. Zauroczyłaś się jakimś chłopakiem, dałaś się mu omotać, zmanipulować. Pewnie wmanewrował Cię w jakieś kłopoty. Człowiek jest omylny i robi błędy. Ty również miałaś prawo się pomylić. Najważniejsze jednak to sobie wybaczyć i wyciągnąć wnioski na przyszłość, by nie popełniać tych samych błędów. Wierzę, że jesteś rozsądną kobietą i następnym razem zastanowisz się, zanim zaufasz mężczyźnie po drugiej stronie monitora. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...