Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, aby przestać okłamywać chłopaka?


Gość M...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze sobą.. jestem od 2 lat w związku z moim chłopakiem. Przez pół torej roku nasz zwiazek opieral się na moich klamstwach.. Nie potrafię przestać kłamać, boję się prawdy. Gdy mój chłopak dowiedział się o tych wszystkich kłamstwach wilokrotnie się rozstawalismy. Mimo iż sama nie byłam w pożądku mam wrażenie że wokół mnie są sami fałszywi ludzie. Nie chcę go dłużej ranić. Proszę o szybką i skuteczną pomoc

Odnośnik do komentarza

Masz dość spore oczekiwania, ale tu nikt twojego problemu nie rozwiąże, bo tylko ty sama ,możesz powstrzymać siebie od klamania, które ma przecież swoją przyczynę.
Przeważnie jest to poczucie niskiej wartości, które ma podłoże gdzieś w przeszłości. Klamiesz,bo chcesz pokazać się w lepszym świetle lub robisz z siebie kogoś kim nie jesteś.
To jest problem do rozwiązania z pomoca psychologa i powinnaś się do niego udać.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego okłamujesz swojego chłopaka? Czy są to kłamstwa w ważnych sprawach, czy jakieś "drobne kłamstewka"? Dlaczego nie stać Cie na szczerość wobec osoby, która powinna być Ci jedną z najbliższych? Wstydzisz się siebie? Masz zaniżoną samoocenę? Czy innych też okłamujesz? Czy tylko swojego partnera? Przez Internet nie jestem w stanie określić, co jest motywem Twoich kłamstw. Może jesteś mitomanką? Rozważ konsultację u specjalisty. Pamiętaj, że sama decydujesz, co i komu mówisz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

"Mimo iż sama nie byłam w pożądku mam wrażenie że wokół mnie są sami fałszywi ludzie. " czy dlatego, ze z powodu tych rzekomo fałszywych osób Twoje mijanie sie z prawdą ujrzało światło dzienne?

Może powinnas wziąc kartkę i wypisac wszystkie swoje kłamstwa.
Kłamstwo- powód/ powody dlaczego tak powiedziałam. Tylko szczerze, bez następnych klamstw, tym razem wobec siebie.

Może jak tak sobie popiszesz to zrozumiesz sama siebie jakie masz pobudki aby ulepszac swiat, koloryzować czy skutecznie mijac się z prawdą.
A może traktujesz chłopaka jak przedłużenie rodziców, wobec których aby uniknąc bury ,chętnie stosowalas uniki w formie klamstw i klamstewek?

Albo sama sobie będziesz umiała poradzić jak zechcesz być uczciwa najpierw wobec siebie a potem wobec chłopaka i innych albo musisz udac się do terapeuty z ktorym omówisz te tematy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...