Skocz do zawartości
Forum

Zmienić szkołę? Pomocy!


Gość Talina23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Mam 16 lat, jestem uczennicą I klasy licealnej. We wrześniu poszłam do swojej " wymarzonej " szkoły. Miałam tam iść już do gimnazjum, bo jest to zespół szkół z wykładowym francuskim, ale moja mama stwierdziła, że jestem jeszcze za mała, żeby codziennie dojeżdżać do szkoły do miasta odległego o 20 km. Tym sposobem skończyłam moje kochane gimnazjum, w którym poznałam swoich najlepszych mentorów i przyjaciół. O mały włos nie poszłam do jednego z renomowanych liceów w moim mieście, ale coś mnie tchnęło i wycelowałam w wyżej wspomniane liceum. Od razu po pierwszym dniu przyjechałam do domu rozczarowana. Atmosfera tej szkoły mnie przytłacza, klimat zupełnie nie pasuje, czuję się tam okropnie i wystarczy, że przekroczę jej próg i już mi niedobrze i ściska mnie w żołądku. Nigdy nie byłam zbyt towarzyska, ale z ludźmi w mojej klasie nie potrafię nawiązać żadnego kontaktu i szczerze to nawet nie mam na to ochoty. Oni wszyscy znają się z gimnazjum, żyli razem juiż trzy lata, znają swoje słabosci, mocne strony, znają nauczycieli, a nauczyciele znają ich. To po prostu zamknięte środowisko, do spadłam jak z księżyca i nikt mnie tam nie potrzebuje. Poza tym w mojej klasie są prawie sami Ślązacy, a mentalność Śląska i ludzi z Zagłębia mimo wszystko bardzo się różni i ja tę różnicę odczuwam. Nauczyciele są bardzo specyficzni, a niektórzy bardzo dziwni i z satysfakcją oblewają uczniów. Kiedy jako laureatka z przedmiotu, chciałam wziąć udział w konkursie, moja nauczycielka powiedziała mi, że jestem na to zbyt głupia i na pewno sobie nie poradzę.Teraz jestem w domu, o choruję, ale na samą myśl, że będę musiała za niedługo tam wrócić skóra mi drętwieje. Z osoby, która lubiła szkołę, miała bardzo dobre oceny i wygrywała konkursy, staję się kimś, kto szkoły nienawidzi. Co mam zrobić? Zmienić szkołę? Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Zamiast użalać się nad sobą staraj się nawiązać jakiś kontakt z innymi bo jak będziesz stała ciągle z boku i wmawiała sobie że jesteś tam niepotrzebna wezmą cię po prostu za dziwaka. Zmieniając teraz szkołę też będziesz w niej nowa podczas tego gdy inni będą się już znać i co wtedy? Też będziesz się użalać nad sobą i wmawiać sobie że tam też jesteś niepotrzebna? Zastanów się nad sobą dziewczyno i bądź konsekwentna bo w tej chwili to zachowujesz się jak dziecko które trzeba za rączkę prowadzić. Sorka no, ale taka jest prawda, jedno małe niepowodzenie i już chcesz uciekać. Nie masz już 5 lat, weź się w garść i chodź do tej szkoły bo użalanie się nad sobą nic ci teraz nie da.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się wierzyć w to, co czytam, że nauczycielka powiedziała do Ciebie, że jesteś głupia i odmówiła udziału w konkursie. W takim wypadku należało iść do Dyrekcji szkoły i o wszystkim powiadomić rodziców. Nauczyciel ma umożliwić Ci rozwój, a nie nawet bez podjęcia próby mówić "nie". Jeśli chodzi o atmosferę w klasie, to na pewno jeśli większość uczniów znała się z gimnazjum, Tobie jest troszkę trudniej zaadaptować się do tej grupy. Nie wycofuj się jednak, próbuj rozmawiać, zagadywać. Jeśli sama się wycofasz, pomożesz im wykluczyć Cię z klasy. Tak naprawdę minęło mało czasu od początku roku szkolnego, więc daj jeszcze sobie czas. Gdy masz z czymś problem, nie bój się też prosić o wsparcie pedagoga szkolnego. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...