Skocz do zawartości
Forum

Mam wrażenie, że zmarnuje sobie życie.


Gość Ojezuatko

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w klasie maturalnej, a to sie rowna natłok nauki, stresu i wszystkiego. Mimo.moich najszczerszych chęci i staran nie wszystko idzie jak powinno, wiec czujenpraktyczie codziennie, że marnuje sobie zycie przez to. Czuje ze powinam bardziej, wiecej, czesciej, ale jak po prostu nie daje rady. Najzwyczajniej świecie. Czuje sie zmeczona coraz bardziej i czesciej, nawet jak się wyśpie w weekand oraz ogromny ciężar tak jakby na duszy. Zaczynanam miec coraz wieksze problemy z skupieniem sie nad czymś, a jakims cudem mi sie to uda to szybko sie rozpraszam. Chociaż wiem, że powinna coś zrobić nie mogę sie w zaden sposób. Czuje sie tak starsznie wypalona mimo, ze to dopiero początek oraz byle co naklania mnie do placzu.
Co mam zrobic, zeby ten stan minął? Wiecej snu czy jakis suplement?

Odnośnik do komentarza

Proponuje poszukać informacji jak radzić sobie ze stresem. Najlepiej przeczytaj 2-3 książki na ten temat. To nie zajmie dużo czasu a może pomóc. Co do suplementów to z tego co wiem witaminy z grupy b i magnez są istotne w stabilizacji umysłu.
Nic dziwnego że jeśli masz poczucie że nad tym nie panujesz to twój stres przekracza normę, a organizm odmawia posłuszeństwa. Dlatego proponuje na początku zabrać się za stres.
Przykładowe książki:
Zarządzanie stresem - Clayton Mike
Sekrety osobistej efektywności - Maura Nevel Thomas
Trudniejsze:
Psychologia stresu - Irena Heszen
Neuropsychologia intencjonalnego działania - Krzysztof Jodzio

Powodzenia. Pamiętaj że człowiek to nie robot i należy mądrze podejść do tematu, jeśli nie chcesz zniszczyć sobie zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...