Skocz do zawartości
Forum

Nie potrafię znaleźć pracy


Gość Ewik23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakladam temat,bo jestem w tak tragicznym stanie,ze mysle o najgorszym. Chociaz nie wiem czy mi to cos da,ale....

W maju wyjechalan do wroclawia,za praca. U mnie w wiosce ciezko z robota,a wroclaw duze miasto to nie powinnno byc problemu. Niestety byla to moja najgorsza decyzja,albo i kolejna w zyyciu. Nie potrafie znalezc pracy,szukalam w biurze jako sekretarka,bo 4 lata nia bylam u siebie w miescinie. Myslalam,ze uda mi sie,bo doswiadczenie jako tako mam.... Ale niestety. Jedyne co udaje mi sie znalezc.to prace fizyczne-3 miesiace pracowalam na produkcjixale mnie zwolniono bo za wolno robilam i za duzo bledow. Obecnie pracuje w sklepie,kompletuje zamowienia internetowe. O ile kontakt z klientem jest spoko, to zbieranie produktow;noszenie ciezkich skrzynek... no nie daje rady,naprawde. Plus do tego lipne warunki i kasa,ktora nie pozwala mi na normalne utrzymanie.sie we wro.
Od czasu,gdy szukalam pracy,zeby sie wyniesc mialam naprawde bardzo duzo zaroszen na rozmowe w dobrych firmach w swietnymi warunkamix ale niestety w zadnej sie nie udalo. Bylo tyle porazek, ze teraz kazda rozmowa powoduje u mnie zniechecenie. Nie wiem co robie nie tak... tzn,wiem ze nie umiem sie sprzrdac,stresuje sie rozmowami, czesto nie umiem sie wyslowic przez stres :( nie umiem odp na zadane mi pytania typu. Moj wymarzony pracodawca itp.

Jak sie nie zalamac ? Naprawdex odechciewa mi sie zyc, utwierdzam sje w przekonaiu,ze jestem nieudacznikiem...

Odnośnik do komentarza

Kiedy juz nie masz nic do stracenia sprobuj zbudowac swoje drzewo marzen. Wyobrazaj sobie swoje marzenie, to co chcesz miec, czyli prace, poczuj sie tak jakbys juz ja miala. Rob to codziennie, poszukaj zdjec ktore zobrazuja to co czujesz majac fajna prace. Tak jakbys juz pracowala, wyobraz sobie ludzi, jak z nimi rozmawiasz, gdy szef mowi ze swietnie wykonujesz swoje obowiazki. Wyobraz sobie konto bankowe na ktore wplywaja pieniadze za twoja prace. Kiedy sprowokujesz swoja podswiadomosc by uwierzyla ze to prawda to tak sie stanie
Gdzies czytalam o puedelku marzen, robi sie dokladnie to samo z tym ze dziennie nalezy zrobic trzy rzeczy ktore do spelnienia cie przyblizaja oraz nalezy dac cos w zamian np datek na jakas fundacje. I wyznaczyc ramy czasowe, np za dwa miesiace.
Napisz za dwa miesiace o swojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem ciebie doskonale.
Ja sam mieszkam w Warszawie i nie mogę znaleźć pracy od 6 miesięcy.
Jedynie jakieś drobne zlecenia mnie ratują od śmierci głodowej a warto dodać że jestem po studiach, skończyłem administracje a mimo to jestem traktowany na równi z ludźmi po podstawówce.
Także nie pomogę ci ale mogę jedynie trzymać kciuki za poprawę sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Na rynku pracy musisz przede wszystkim pokazac ze cos umiesz i ze jestes warta pieniedzy ktore dostaniesz. Jednym slowem, trzeba przekonac pracodawce ze to wlasnie ty jestes ta osoba ktorej szuka. Niekoniecznie mow jestem taka a taka, bo pracodawca chce uslyszec umiem to i to. I wyliczaj po kolei co potrafisz ale tak by bylo to zgodne z ogloszeniem o prace. Jesli czegos nie umiesz mow ze mozesz sie tego nauczyc, w pracy ciagle sie czegos uczymy. Chodzi o to by pokazac ze jestes otwarta na nauke, chetna do pracy i bedziesz dobrze wykonywac powierzone obowiazki. Moze tez byc pytanie sytuacyjne, gdzie trzeba pokazac ze umiesz rozwiazywac problemy. Znam dziewczyne ktora nalogowo chodzi na interview, chociaz ma bardzo dobra prace, chodzi bo lubi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...