Skocz do zawartości
Forum

Początki uzależnienia?


Gość Qac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Urodziło mi się pewne pytanie kilka chwil temu. Mam 20 lat.
Właśnie spędzam sobotę w domu przy piwku, pierwszym od długiego czasu. Zauważyłem, że jak piję piwo samotnie albo coś mocniejszego w towarzystwie, to nie umiem ograniczyć się do małych ilości. Kiedy jestem sam, jedno zaplanowane piwo to za mało... Ciągnie mnie do dwóch czy trzech. Na codzień nie piję nic, często mam kilka tygodni przerwy od jakiegokolwiek alkoholu i nie czuję potrzeby picia. Ale jak już zaczynam - czy to impreza czy jakaś skromna domówka - muszę wypić dużo, bo lepiej się bawię i lepiej czuje.

Czy to uzależnienie?

Odnośnik do komentarza

To nie jest uzaleznienie, ale masz sklonnosci do uzaleznien... Do alkoholu... moze ktoros z Twoich rodzicow duzo pilo??? Takie sklonnosci sa tez dziwdziczne.... Dobrze ze zauwazyles to w pore.... Nie wiem co Ci poradzic... Ale najlepiej jak Cie ciagnie to nie pij bo latwo wpasc w nalog... I bardzo ciezko potem z niego wyjsc... I zostaje z Toba do konca zycia...

Odnośnik do komentarza

Rodzice nigdy nie pili, w domu alkohol nie był i nie jest na porządku dziennym. Oczywiście od czasu do czasu piją piwko ale szczerze wątpię żeby to mogło mieć wpływ na mnie.
Nie mam pociągu do alkoholu na codzień, nie czuję potrzeby picia, czasami jest nawet niechęć ale jak już zacznę to jest przyjemnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli pijesz okazjonalnie, to jeszcze nie jest uzależnienie. Jednak ciągoty chyba masz, więc uważaj na siebie.
Znajdź coś, co oznacza że przekroczyłeś jakąś barierę /np. niewyraźna mowa, albo chwiejny krok / i postaw sobie barierę, czyli uznaj to za sygnał, że więcej nie możesz wypić ani kieliszka.
Jesteś na tym etapie picia, że możesz to zrobić i przestrzegać tego.

Odnośnik do komentarza
Gość LanaDelRey22

jak chcesz zasiegnąć porady jeśli chodzi o uzależnienia itd to ja polecam wybrac sie do jakiegos ośrodka. Jakim jest np ośrodek przebudzenie z wrocławia. Mój tata jak i zarowno my jako rodzina otrzymaliśmy ogromne wsparcie

Odnośnik do komentarza
Gość asd123456

Ja to zaś mam problem, że za każdym razem jak mam wolne, to jade do oporu... W tygodniu ani jednego piwa, nie ma mozliwości, abym pił w pracy czy cos, ale każdy dzien wolny = kac. Dzis jestem umówiony na wszycie esperalu. Natomiast do autora pytania - nie, moim zdaniem nie jest to uzależnienie, a należy jedynie ograniczyć i tyle.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specjalistą od uzależnień więc nie jestem w stanie potwierdzić. Jednak jeśli czujesz, że coś jest nie tak to może warto skontaktować się właśnie ze specjalistą? Pani Ola Gut to dobry terapeuta uzależnień Warszawa i bardzo ją polecam, ponieważ ma ogromne doświadczenie w tych kwestiach. Wysłucha Cie i poprowadzi terapię, która zmieni Twój sposób patrzenia na używki

Odnośnik do komentarza
Gość Tomasz96

Nałóg to bardzo poważny problem, którego absolutnie nie wolno Wam bagatelizować. Jeśli czujecie, że to może zaczynać się i u Was, to nie powinniście zwlekać. Myślę, że tutaj Klinika PsychoMedic.pl w stolicy będzie najlepszym wyborem. W https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ znajdziecie do nich kontakt, więc śmiało się umówcie do nich na konsultacje. Przyjmują przez 7 dni w tygodniu, więc nie będziecie musieli czekać w kolejkach. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...