Forum Psychologia

Tak się zastanawiam teraz

~Serena66

~Serena66

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Czy to normalne, że co przyjadę do domu to czuje w sobie stres i niepokój ?.
Przypomina mi się wszystko. Nadopiekuńczość ze strony rodziców, życie pod kloszem, kontrola. Nawet mi trudno przebywać w ich towarzystwie.
Niby to rodzice i brat a czuje się jakbym była z obcymi ludżmi

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Złotarączka

Złotarączka

Nie nadajecie na tych samych falach, to trudno Ci spędzać z nimi czas. A musisz spędzać z nimi czas?

181732 zlotaraczka Mężczyzna, 46 lat, Jastrzębia Góra
~Serena66

~Serena66

Jak przyjadę do domu to muszę. Gadają mi, że chodż do nas co sama będziesz siedzieć. Albo to, że w mieszkaniu sama się nasiedzisz.
Zawsze się czułam jakimś takim odmieńcem w rodzinie i mam poczucie, że do nich nie pasuje. Zupełnie jakbym się urodziła nie w tej rodzinie w której bym miała.

kikunia55

kikunia55

Czyli dlaczego jezdzisz do domu, nie mozesz siedziec w Trójmiescie? Jedziesz do Elblaga, bo chcesz, czy bo musisz- dostaniesz trochę jedzenia do słoiczków, trochę w innej formie i podróz Ci się oplaca, czy jak?

154416 kikunia55 Kobieta, 103 lata, wygwizdów
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Jeśli w domu rodzinnym, zamiast spokoju i odprężenia, odczuwasz stres i niepokój, to znak, że Wasze rodzinne relacje szwankowały. Może warto to przepracować podczas psychoterapii?

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin