Skocz do zawartości
Forum

praca=nieśmiałość


Gość ccv

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie skończyłem opiekuna medycznego. Szukam pracy w tum kierunku, obawiam sie ze sobie nie poradzę. Nie śpię po nocach. Co chwila kłótnie z matką, juz mam dość narazie siedzę w domu bo jeszcze dyplomu zawodowego nie mam. Nawet to nie jest żaden strach, boje sie moich kwalifikacji, wiem ze zmuszę sie dokształcić bo w mojej szkole umiałem polowe, procedur . Ciągle słabo idzie mi scielenie łóżka . W procedurach jest powiedziane ze łóżko musi być pościelone (prześcieradło)bez żadnych fald, aby osoba chora leżącą nie miała. Odleżyn. Moja matka mnie krytykuje nie chce żebym pracował w tym zawodzie, a sama mnie do tego pchała, no a potem.. "no jakto młody chłopak i będzie przewijak starszych ludzi" nie mam wyjścia... W zasadzie wyboru juz nie mam...

Odnośnik do komentarza

Mama pchała Ciebie abyś pewnie jakąs szkołe wogóle skończył i miał dyplom- bo papierki w życiu się liczą. Czemu mama obrzydza Ci ten zawód to nie wiem- lepiej gdziekolwiek pracować i uczyć się zawodu w praktyce niż siedzieć w domu i deliberować czy nadajesz się do pracy.
Może mama popytala i uważa, że opiekun medyczny za mało zarabia i dlatego tak mówi, a może juz jest znudzona czekaniem na Twoj dyplom lub wogóle nie wierzy, że go kiedykolwiek dostaniesz. Piszesz, że skończyleś opiekuna medycznego a dyplomu jeszcze nie masz. Poległeś na jakimś egzaminie zawodowym, czy Cie wogóle do tego egzaminu nie dopuścili?
A nie pytałes czy bez dyplomu a po ukończonej szkole nie móglbyś być praktykantem?
Siedzenie w domu i wykłocanie się z mamą oraz przemyśliwanie, że na pewno sobie nie poradzę to raczej głupi sposób na życie. Trzeba iśc i uczyć się w praktyce, wtedy sam do siiebie nabierzesz szacunku. Ponadto jak spodziewasz się dyplomu w tym kierunku, to jednak w CV bedzie tez potrzebne z czasem miec doswiadczenie w wyuczonym zawodzie- nawet wtedy gdy wymyślisz może sobie, ze jestes młody i możesz chodzić do pracy i np. uczyć się do jeszcze innego zawodu.
Jak na razie to Ty chyba nie wiesz czy lubisz ten zawód czy nie a utyskiwanie mamy w niczym Ci nie pomaga. Rusz 4 litery i idz do pracy.

Odnośnik do komentarza

Nie mam dyplomu bo robiłem praktyki w wakacje. Owszem jeśli chodzi o zarobki , moja msma jest wyczulona na tym punkcie. Teraz szukam pracy, aktualnie siedzę w ofertach no narazie póki nie mam dyplomu nie przyjmą mnie nigdzie. Moze dla Ciebie kikunia55 to śmieszne bo pewnie na brak pracy nie narzekasz, ale ja nie pracuje juz długo dosyć. Z przerwami. I dla mnie to jest problem. Mówisz abym ruszył 4 litery i poszedł do pracy?! Mogę iść do jakiejkolwiek., roznosić ulotki, układać, tylko po co robiłbym opiekuna medycznego, to nie miało, by sensu.

Odnośnik do komentarza

A nie mozna szukac pracy, której i tak nie dostaniesz jak piszesz z braku dyplomu na razie i w tym czasie pracować jak to mówisz "Mogę iść do jakiejkolwiek., roznosić ulotki, układać".
Nikt nie próbuje podważac, że potrzebujesz pracować jako ratownik medyczny- tylko dlaczego wakacyjne praktyki Ci weszły w drogę z dyplomem. Cały wasz rok tak ma, że niby szkoly skończyliście, praktyki tez a na egzaminy dyplomowe to czekamy rok dwa czy ile? A nie było tak, że nie uzyskałes dopuszczenia do dyplomu lub poszedles robić dyplom, ale nie zaliczyles egzaminu częsci praktycznej (bo piszesz, że polowy procedur nie znasz) i teraz musisz czekac na kolejne terminy, kiedy ludziom, którzy po Tobie poszli do szkoly zorganizują termin następnego egzaminu i wtedy będziesz mógł dopiero przystąpić do poprawki?

A czas oczekiwania to będziesz spędzal na przeglądaniu ofert. Na ratownika medycznego jak piszesz to sobie możesz przeglądac w nieskończonośc, bo bez dyplomu nikt nie musi się trudzić czytaniem Twojego CV . Należny Ci czas oczekiwania na następny termin egzaminu nie możesz podjąc jakiejkolwiek pracy, bo jaki to sens, bo się tyle natrudziłes chodząc do szkoly, ze jakiejkolwiek pracy do czasu zdobycia dyplomu nie bedziesz wykonywał, bo "tylko po co robiłbym opiekuna medycznego, to nie miało, by sensu."
Ladne stwierdzenie- tylko jak na razie robiles opiekuna medycznego, ale nie zrobileś go jeszcze, bo brak dyplomu.

Mama jest nerwowa i pokrzykuje co tam jej ślina na język przyniesie, bo widzi, że darmozjada ma w domu i tyle.

Zalecenie rusz 4 litery i idz do jakiejkolwiek pracy aby doczekac terminu egzaminu dyplomowego i go zdać dalej uważam za słuszne- może uda Ci się być salową w szpitalu?

A z dyplomu brak Ci tylko częsci praktycznej czy cały egzamin Ci żle poszedl?

Odnośnik do komentarza

Po prostu jak ktoś nie mógł zrobić praktyk w trakcie trwania 2-letnie cyklu kształcenia to musiałem pisać podanie abym mógł zrobić w wakacje praktyki no i niestety tak to z tym dyplomem się przedłuża. I trochę zawiłości jest.. ale jestem dobrej nadziei. Oczywiście jako że teraz nie pracuję jeszcze szukam pracy dodatkowej. A przy okazji nie zaprzestaje szukać jako opiekun. Bo nie chcę spędzić życia na kłótniach z mamą. Kikunia55: zgadzam się z Tobą, masz dużo racji, ale niestety to jest polska i procedury są takie ze trzeba czekać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...