Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha i biegunka na tle nerwowym


Gość blondiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blondiiii

Witam. Jestem nastolatką mam 17 lat. Właściwie nie wiem od czego zacząć... Bo jak teraz nad tym myślę to nie wiem kiedy się zaczęło w każdym razie napewno w tym roku kilka miesięcy temu jakieś 3 albo 4. Stres w szkole jest normalny.. Przed jakąś klasówką bądź sprawdzianem, jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy stało się to dla mnie uciążliwe. Kiedy pisałam sprawdzian z polskiego myślałam, że zemdleję na siedząco, zwymiotuję i nie wiem co jeszcze.. To było straszne i zaczęło się powtarzać w stresujących sytuacjach jednak gdy wracałam do domu przechodziło mi.. dom był moim spokojem. Miewałam i miewam czasami silne bóle brzucha, byłam z tym u lekarza i z tym że cały czas mam uczucie że chce mi się wymiotować albo że zaraz będe mieć biegunkę i nie zdążę do toalety.. jest to straszne. Lekarz zlecił badania, wszystko wyszło dobrze, miałam robione usg brzucha i również wszystko było dobrze. Wkońcu zaczełam szukać w internecie.. Nerwica lękowa, nerwica żołądka, depresja... Co mi jest? Powiedziałam lekarzowi żeby przepisał mi jakieś leki uspokajajace ale moja mama stwierdzila ze sa wakacje i czym sie niby bede denerwowac.. a ja czasami nie wiem co sie ze mna dzieje... myslalam nawet ze mam chorobe lokomocyjna bo w tej chwili boje sie nawet wsiasc do autobusu z obawa ze bedzie mnie bolal brzuch, zacznie mi sie biegunka, bede wymiotowac... nie moge sie pozbyc z glowy takich mysli.. przeraza mnie to. Bardzo lubiłam jeździć samochodem, jednak teraz jest to dla mnie także udręka - jak myślę że mam pojechać gdzieś dalej od domu to zaraz pojawiaja sie mysli ze zaslabnę , bede sie zle czuc itp. Naprawdę nie wiem co sie ze mna dzieje, te mysli czasami sa nie do zniesienia niedawno nawet myslalam o sposobach samobojstwa jednak byla to jednorazowa mysl i nie chcialabym zeby sie powtorzyla, bardzo sie tego boje... Wstydze sie o tym wszystkim powiedziec rodzicom, czy bratu oni nawet sie nie domyslaja co przezywam we wnetrzu... A kiedy mysle ze we wrzesniu szkola i dojazdy autobusem to nie wiem co robic.. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Powinnaś pójść do psychologa, ponieważ stres a być może nerwica żołądka powoduje właśnie bóle brzucha i biegunki, ale sądzę, że problemem też jest wychodzenie z domu, ponieważ jak sama napisałaś - dom jest Twoim spokojem i ucieczką od nerwów i lęków, do tego dochodzą trudności w poruszaniu się środkami lokomocji. Porozmawiaj z mamą i idź do psychologa, ponieważ objawy o których piszesz wynikają prawdopodobnie z nerwicy, a nerwica jak zapewne wiesz, to bardzo poważna choroba i wymaga specjalistycznego leczenia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...