Skocz do zawartości
Forum

Zazdrość o siostry i chrześnicę partnera


Gość karolinkaww

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolinkaww

Witam

Jestem z chłopakiem 4 lata, od prawie roku mieszkamy razem. Bardzo go kocham, i wiem że on mnie też, nawet czasami już planujemy ślub i nasze życie... Ale wszystko to co piękne w naszym związku zatruwa Moja chora zazdrość o niego. Niszczę nas, nasz związek, nie wiem chyba chcę go zmienić na siłę, a nie powinnam. Jestem zazdrosna o koleżanki, nawet o jego rodzinę ! jego bliskich... siostry czy chrześnicę, bo spędza z nimi czas, interesuje się itp. Od razu mam wrażenie że spadam z miejsca pierwszego w jego życiu.... Nie potrzebuję być najważniejsza dla wszystkich, ale pragnę być dla niego.

On jest dla mnie najważniejszy, bardzo dużo zrobiłam już dla niego, z wielu rzeczy zrezygnowałam, ale to mnie nie boli.... nie żal mi niczego, prócz tych smutnych dni w których kłócę się z nim, bo nie chcę gdzieś iść bo tam będą jego siostry...;/

Jest to na tyle kłopotliwe, że czasami mam wrażenie że lepiej będzie jak od niego odejdę zostawię go, nie będe go dłużej ograniczać zmieniać na siłę, nię będzie cierpiał przez ze mnie, nie chcę tego. Nie ważne jak ja to przeżyję, ale coraz częściej myślę o rozstaniu. Dla niego...

Najgorsze dla mnie jest to, że zdaję sobie sprawe z każdego błędu, z każdej głupoty, ze wszystkiego co robię zle i nie powinnam, wiem to... i to mnie niszczy od środka. Zawsze wtedy mówię, jak można być takim człowiekiem jak ja ? przecież to chora miłość, chora zazdrość...może ja jestem chora ? Zazdrość rani jego, a mnie rujnuje, ściska od środka, tak bardzo nie chce tego czuć ! Chce być wolna od tego uczucia !
Wielu rzeczy, spraw, które mnie ranią wstydzę mu się powiedzieć, bo wiem że jest to na tyle głupie że aż wstyd mówić że coś takiego można czuć. np. że z zazdrością patrze jak się cieszy z chrześnicy, że chciałabym mu urodzić dziecko którym mógłby się tak opiekować... Nie wiem, mam wrażenie że czasami sama siebie nie rozumiem.

Co mam zrobić ? Co powinnam zrobić ?
Leczyć ? walczyć ? może odejść ?
jak wyleczyć chorą miłość ? chorą zazdrość ? toksyczne uczucie ?

Odnośnik do komentarza

Twoja zazdrość jest zdecydowanie przesadzona. Kochasz swojego chłopaka, a on kocha Ciebie. Jesteście na dobrej drodze do spełnienia Waszych marzeń - ślub i założenie rodziny. Niestety przez zazdrość wszystko możecie stracić! Czemu chcesz sie wycofać i zrezygnować ze swojej miłości. Nie możesz być zazdrosna o siostry czy o chrześnicę! Twój chłopak ze wszystkich dziewczyn wybrał Ciebie. Ciebie kocha i z Tobą chce być. Jestes dla niego numerem jeden i nikt nie zagraża Twojej pozycji. Jego rodzina to zupełnie inna kategoria! Inaczej kocha się siostrę, a inaczej dziewczynę. A co gdybyś urodziła mu dziecko i spędzałby z nim czas - byłabyś zazdrosna o własne dziecko? Nie możesz tak myśleć. Musisz z nim porozmawiać, aby Ci szczerze powiedział, że jesteś dla niego najwazniejsza i że nic tego nie zmieni. Nabierz pewności w to co mówi, uwierz w jego słowa i bądź pewna, że z Tobą chce spędzić swoje życie, skoro rozmawiacie o wspólnej przyszłości. To tak jakby on był zazdrosny o Twoje relacje z mamą, że jest ważniejsza od niego. To zupełnie inny rodzaj miłości. Nie można klasyfikować w jednej tabli dziewczyny, matki, siostry i dziecka, ponieważ to różne tabele, różne osoby i różna miłość. Kieruj się swoim serduszkiem i ciesz się, że jest takim dobrym człowiekiem, który ma kontakt z siostrami, lubi swoich siostrzeńców i dba o dobre relacje w rodzinie. Kiedyś sama do tej rodziny dołączysz i również Cię pokochają. Jego siostry tez mogą być zazdrosne, że wyprzedziłaś je i zajęłaś pierwsze miejsce w jego życiu - tak to juz jest. Nie myśl inaczej i nie bądź przesadnie zazdrosna. Ciesz się ze szczęścia jakie Cię spotkało i dopinguj partnera w tym, żeby zawsze trzymał dobre relacje z rodziną - bo to bardzo ważne. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...