Skocz do zawartości
Forum

Jestem gorsza od innych


Gość alic21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i od ponad roku borykam się z niską samooceną. Często przez myśl przebiega mi pomysł odebrania sobie życia, ale za bardzo boje się cokolwiek zrobić w tym kierunku. Prawie codziennie płaczę, bo czuję się bezużyteczna i niepotrzebna, nie umiem do tego nic zrobić. Nawet w szkole mi nie idzie mimo starań. Nie potrafię znaleźć sobie żadnego hobby, bo wiem, że i tak nic z tego nie wyjdzie. Nie mam żadnych talentów i najchętniej tylko bym stąd zniknęła. Nie umiem dążyć do wyznaczonych celów. Chciałam zrzucić lekką nadwagę, ale szybko się poddałam, bo nie widziałam w tym żadnego sensu, nic by to nie zmieniło, nadal byłabym tak samo paskudna. Czasem mam takie dni, że nie chcę mi się nic, tylko patrzeć w ścianę i myśleć jaka jestem beznadziejna. Nie potrafię znaleźć znajomych, bo wszyscy mnie olewają na rzecz mojej przyjaciółki, która jest towarzyska, szczuplejsza i ładniej się ubiera. Gdy patrzę się w lustro mam ochotę wymiotować przez moje paskudne pryszcze i obwisły tłuszcz. Mam dość czucia się gorzej od innych, ale nie umiem nic z tym zrobić, bo tylko się nad sobą użalam.

Odnośnik do komentarza
Gość unikatowa333

Twoja psychika ulega kształtowaniu nie ukształtowałaś jej sobie a jesteś w młodym wieku i na te sytuacje które odbierasz możesz patrzeć w zupełnie lepszy sposób sęk w tym , że psychika jak i osobowość to w zasadzie dwa najważniejsze narzedzia naszego rozwoju tego co widzimy i odbieramy a każdy z nas jedna sytuacje widzi inaczej i ja odbiera .
Twoim celem powinno być kształtowanie psychiki jak i osobowości by patrzeć z wyższego poziomu bo tak w zasadzie madrość a nie wyglad jest najwiekszym darem , ale my mamy zła hierarchie wartości i wiem , że nie jest to proste w pysznym i zarozumiałym świecie zbudować swoja psychike tak byś mogła żyć po prostu lepiej i w wyższej jakości dzięki swojej madrości .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...