Skocz do zawartości
Forum

dziecko 9,5roku - takie zachowanie


Gość przerazzona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przerazzona

chłopiec z Zespołem Aspergera na lekcji w szkole chwyta asystenta w klasie za nadgarstki, bo ten prosił go o robienie zadania, które robiły inne dzieci. Kiedy osobie tej udaje się w końcu uwolnić dziecko atakuje i chce uderzyć, wyzywa od najgorszych. Chłopcu temu zdarzyło się już wpadać w szał, pogryźć kilka osób dorosłych w poprzednich latach.

Mam pytanie: czy to prawda, że taki asystent nie może zaglądać do dokumentacji dziecka? Pytam, ponieważ mam dziecko w tej klasie a znajoma mówiła mi, że taki asystent w zasadzie nic nie może robić sam, tylko wszystko pod kierunkiem nauczyciela. A mam wątpliwości czy moje dziecko jest bezpieczne, czy osoba, która pomaga na lekcji będzie w stanie w razie czego zapewnić bezpieczeństwo sobie i dzieciom? Jakie są granice integrowania takiego dziecka z innymi dziećmi, które nie mają tego schorzenia?

Odnośnik do komentarza
Gość przerazzona

dziękuję za odpowied. Mam jednak wątpliwości: co jeśli te osoby zapewnią mnie, że wszystko jest ok a nie jest ok, nie panują nad sytuacją. Możliwe, że nas rodziców nie o wszystkim się informuje a ja boję się narażać własne dziecko. Jeśli zaatakuje tamtą osobę dzieci będą narażone na stres spowodowany sytuacją, a co jeśli któreś dziecko "podpadnie"mu zachowaniem?

Odnośnik do komentarza

może niech twoje dziecko po prostu nie wchodzi z tym dzieckiem w żadną znajomość ani bliższą relację skoro takie dziecko jest nieobliczane.
Bo to jak jest naprawdę a to jak się przedstawia sytuacja może wiedzieć grupa osób w tym np.nauczyciele, ale oni ci nie powiedzą wszystkiego. A oficjalnie nikt nie ostrzeże was, żeby z kolei być może nie narazić się jego rodzicom albo dyrekcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...