Skocz do zawartości
Forum

Lęki z przeszłości, a związek


Gość Kariee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałabym podzielić się pewnym problemem i poznać opinię innych na ten temat.
Jestem osobą dość młodą, przez 6 lat nie mialam nikogo, do tego uczęszczałam na terapie z powodu epizodów depresyjnych. Każdego zainteresowanego mną mężczyznę z góry skreślałam po tym, jak zauważyłam, że moje wcześniejsze związki polegały na tym, że właściwie byłam z kimś tylko dlatego, że okazywał mi zainteresowanie, którego bardzo potrzebowałam. Z tego powodu zaczęłam się panicznie bać bycia z 'byle kim' tylko po to żeby nie być sama i każdego potencjalnego partnera analizowałam od początku, czy nie jest przypadkiem tym 'byle kim, byle był'. Kilka miesięcy temu odważyłam się wejść w związek z mężczyzną, ktorego znałam już od dłuższego czasu i który potrafił sprawić, że śmiałam się cały dzień, miałam motylki w brzuchu i całą tą cudowną otoczkę zakochania. Jest wspaniałym partnerem, czuję sie przy nim wspaniale, potrafi poprawić mi nastrój w każdej sytuacji, jednak kiedy go nie ma pojawiają się wątpliwości. Z jednej strony mam w głowie, że jeśli zastanawia się czy kogoś się kocha to znaczy, że w rzeczywistości nie ma tego uczucia, jednak z drugiej strony wiem, że może to być spowodowane moim lękiem, że skończę z kimś tylko dlatego, że okazał mi zainteresowanie. Nawet jeśli próbuję o tym nie myśleć wydaje mi się, że cały czas podświadomie to analizuję. Kiedy jesteśmy razem jestem pewna swoich uczuć, jednak jak tylko się nie widzimy wątpliwości powracają. Dlatego chcialabym poznać opinię osób z zewnątrz na ten temat.
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Wiesz co.. przestan dzielić włos na czworo i ciesz się ,że kochasz i jesteś kochana. Kieruj się sercem,a nie kalkulacja.
Co było to było, po co do tego stanu wracać. Miłość ,nie poddaje się logiczne analizie...jest porywem,któremu trzeba poddać się nieść. A tak wogóle,to ja nie rozumiem,twojego toku myślenia,jeśli chodzi o zawieranie związków. Chyba to mormalne,że najpierw ktoś komuś ,okazuje zainteresowanie, bo jak inaczej zacząć znajomość.?
Musisz mieć bardzo obniżone poczucie własnej wartości, skoro uważasz,że tobą może interesować się tylko ,,byle kto,,
Żyj teraźniejszością i ciesz się swoim szczęściem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...