Skocz do zawartości
Forum

Depresja


Gość lisa01

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Od paru lat męczy mnie depresja. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale te negatywne myśli, brak wiary w siebie i ciągły smutek potrafią dobić. Byłam u różnych specjalistów, leżałam też w szpitalu, a i tak ciągle jestem w dole. Nie mam wsparcia ze strony rodziny, nie mam przyjaciół ani chłopaka, pracy, skończyłam studia, aplikuję w różne miejsca, a i tak nic się nie zmienia. Czasem mam ochotę odejść, pewnie i tak nikt by za mną nie tęsknił.

Odnośnik do komentarza

Liso! Nie ma psychologa, który byłby odpowiedni dla każdego :) My w swojej grupie również jesteśmy różnorodni i prowadzimy psychoterapię na naprawdę różne sposoby i różnymi metodami. Zachęcam gorąco do umawiania się do kolejnych specjalistów i poszukiwania osoby odpowiedniej dla siebie. Doświadczony specjalista napewno będzie miał pomysł na leczenie :) Życzę dużo spokoju i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość pizzicanto

Masz depresje egzo- czy endogenna? Bo jesli ta pierwsza, to problem lezy w czyms z Twojego zycia, i zwykly psycholog Ci tutaj nie pomoze. Szukalbym wsrod osob zajmujacych sie laczeniem psychoterapii z filozofia czy naukami humansitycznymi/egzystencjalnymi.

Odnośnik do komentarza

~skdfkdssh
To nie jest dziwne że jesteś przygnębiona skoro nie masz przyjaciół ani pracy. Na to lekarz nie pomoże. Zacznij naprzód od działania w grupie rówieśników, spotykaj się z ludźmi, rozmawiaj z nimi jak najwięcej.

Tylko że jestem nieśmiała, większość znajomych jest w innych miastach i też się posypały z nimi relacje, tak jakby żadne relacje nie wychodziły, zwłaszcza z rówieśnikami. I gdzie niby mam poznać cierpliwych ludzi, nie osądzających po wyglądzie i mojej chorobie?

Odnośnik do komentarza

A ja ci poradze medytacje i powtarzanie mantry OM. Ogladalam niedawno program i mantra OM pobudza te miejsca w mozgu ktore sa odpowiedzialne za depresje. Te same miejsca mozna pobudzic operacyjnie w przypadku pacjentow z bardzo silna depresja. Wlasnie ten program o tym byl. Ja troche inetresowalam sie joga i cwiczylam, ale nie mialam pojecia ze ma az takie pozyteczne dzialanie. Mantre OM znajdziesz na you tube.

Odnośnik do komentarza

No , niestety kochana , musisz się postarać i coś z siebie dać. Nie mówić ,że relacje się posypały , tylko szukać innych. Depresja jest niesamowitą chorobą. Potrafi zawładnąć człowiekiem , ale sami często jej na to pozwalamy. Czy psychiatrzy leczyli Cię np. stabilizatorami nastroju? Wiem ,że w depresji stosuje się leki z grupy SSRI. Czasem to nie wystarcza. Trzeba je wesprzeć neuroleptykami. Skoro tak długo się leczysz i nie ma poprawy , to trzeba porozmawiać z psychiatrą. Wydaje mi się ,że w Twoim przypadku konieczna jest te psychoterapia.

Odnośnik do komentarza

Pisałem do studentki 9 miesięcy. Często załamywała się. Proponowałem jej przyjaźń a kiedy będzie chciała to sama mi powie czy chce mieć związek. Miałaby ze mną bardzo dobrze, chociaż z kim porozmawiać i wiedziała że ją kocham. Zerwała bez żadnego powodu twierdząc że się boi spotkań raz na miesiąc w mieście bo to jest związek. Teraz jest sama i dalej boi się wszystkiego, bo nie ma oparcia w nikim bliskim. A ja jestem załamany i mam przez nią myśli samobójcze.

Odnośnik do komentarza

~pizzicanto
Masz depresje egzo- czy endogenna? Bo jesli ta pierwsza, to problem lezy w czyms z Twojego zycia, i zwykly psycholog Ci tutaj nie pomoze. Szukalbym wsrod osob zajmujacych sie laczeniem psychoterapii z filozofia czy naukami humansitycznymi/egzystencjalnymi.

Prawdopodobnie egzogenną. Zaczęła się w gimnazjum (problemy z ludźmi, szkołą, rodziną itd), ciągnie się do dziś (bezrobocie, niska samoocena itd). Mam wrażenie, że psycholog mógłby mi pomóc, gdyby chodziło tylko o niską samoocenę, a problem jest złożony. Ostatnia psycholog nawet nie przeanalizowała wyników testów i raczej to ja sama postanowiłam skończyć studia. Nie ma u mnie takiego typu psychoterapeutów, ci najlepsi przyjmują prywatnie, a jeden z nich kieruje na psychoterapię do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...