Skocz do zawartości
Forum

Szantaż emocjonalny?


Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice są w konflikcie - nie pierwszy ale też nie z błahego powodu. Poprzedniego dnia mama wyrzuciła tacie wszystkie rzeczy z szafy i spakowała do walizki. Po czym zanim wyszedł z domu "spytał" żebym ułożyła wszystko do szafy. Po scenach jakich byłam świadkiem chciałam żeby się uspokoiło. Tata wrócił z godzinę później i zapytał czy olałam go skoro jego ciuchy jeszcze leżą już wtedy poczułam że zaczna wpedzac w poczucie winy. Chciałam wziąć mieć to już za sobą i zaszyc się gdzieś bo byłam emocjonalnie wyczerpana. Mama za to jak to usłyszała powiedziała że mam się nie wtrącać, to jest między nimi spór oraz powiedziała żebym nic nie ruszała a najlepiej poszła do pokoju. Później chłopak wyciągnął mnie na dwór ze znajomymi bo stwierdził że powinnam wyjść i chociaż trochę dojść do siebie. Wróciłam i był spokój ale walizki stały dalej tak jak stały. Rano prawdopodobnie jak mama wyszła z domu bo nigdzie jej nie słyszę że tata wpadł do pokoju zrywając mnie ze snu i zaczął się znowu temat tego że olałam jego "prośbę" i że skoro tak to wara od niego i że mogę żyć sobie z mamusią. Po czym jak wstałam od tak nagle pyta czy zagrzac mi śniadanie. Jestem tym zmęczona, plus świadomość tego że to nie pierwszy raz. W dodatku nie mam do kogo z bliskich zwrócić się o pomoc w kwestii ich kłótni.

Odnośnik do komentarza

Rodzice nie powinni Cię wciągać w swoje sprawy ,dlatego staraj się trzymać od tego z daleka, jak tata jeszcze Ci wypomni ,to mu powiedz ,że nie będziesz przykładała ręki do ich rozgrywek, powiedz wprost ,żeby tego więcej nie robił i nie konfliktował z mamą.
Nic nie możesz zrobić, są dorośli ,powinni wiedzieć co robią, Tobie pozostaje przyzwyczaić się i tak się nie przejmować,że taką mają formę rozładowywania konfliktów, szkoda ,że kosztem Ciebie,
wygląda ,że jeszcze nie raz mama spakuje ojca , po czym sytuacja wróci do normy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ale tak czy siak jestem wciągana w to wszystko. A jak się odezwał nie potrafiłam tego powiedzieć, a znowu to zrobił jak mama była na dworze. Jak zapytal czy gdzies jade odpowiedzialam tylko ze tak, on jak to on powiedzial ze ma teraz gdzies ze jak bede miala jakies problemy lub z samochodem to on nie pomoze i wzial rzucal tymi rzeczami do sypialni. Nie chce mówić wszystkiego mamie żeby znowu nie było awantury.

Odnośnik do komentarza

Twoj ojciec po prostu boi sie matki ,dlatego wciaga ciebie do tego konfliktu,chce zebys stanela po jego stronie,tym samym sprzeciwila sie matce,szantazuje cie podczas nieobecnosc matki bo wie ze wiecej moze zyskac ,z postow wynika ze jestes dorosla ,wiec powiedz oficjalnie przy rodzicach by cie nie ciagali w ich konfikty bo ty nie staniesz po niczyjej stronie ,odwagi nie boj sie ich

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...