Skocz do zawartości
Forum

Życie mnie przerasta... :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na imię Andrzej i mam 29 lat. Od dłuższego czasu męczy mnie mój stan psychiczny.
Wizyta u psychiatry i branie Xanax-u na niewiele się zdały. Myślę, że genezą moich problemów jest dom rodzinny a dokładniej zachowanie rodziców, gdzie matka zdradza ojca a On nic z tego sobie nie robi. Udaje, że wszystko jest ok a po kątach pije...
Matka z kolei obgaduje i knuje za plecami wszystkich. Ja jestem bardzo nerwowy. Denerwuje mnie wszystko począwszy od kichania, mlaskania itp a skończywszy na większości ludzi. Nie mam siły do życia i czuję się niespełniony zawodowo oraz, że życie ucieka mi przez palce. Jak sobie pomóc???

Odnośnik do komentarza

Witam Pana.
Podejrzewam, że Pana problemy wymagają głębszej pracy, tzn. psychoterapii. Z Pana opisu wynika, że wychowywał się Pan w domu, w którym panowała atmosfera niepewności i niedomówień. Ojciec nadużywający alkoholu i matka uwikłana w romanse, nie byli w stanie zapewnić Panu poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Życie w ciągłej niepewności tego, co zastanie Pan w domu, odbiło piętno na całym Pana funkcjonowaniu. Proszę poszukać psychologa/psychoterapeuty i umówić się na spotkanie. Jest Pan młodym człowiekiem, wiele może Pan jeszcze w swoim życiu i sposobie funkcjonowania zmienić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Natalia Słowik
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Odnośnik do komentarza

Pierwsze,co powinieneś zrobić,to wyprowadzić się z domu i zdystansować od rodziców. Zacząć żyć własnym życiem i być z dała od atmosfery domu,która cię denerwuje.
Wiem,że powiesz ,że to nie takie proste,bo to czy tamto stoi ci na przeszkodzie. Ale innej rady nie ma,bo wtedy psychoterapia i leczenie mogą przynieść jakieś efekty.
Jeśli chodzi o leczenie,to trzeba zmienić lek,jeśli ten nie pomaga. Jesteś dzieckiem DDD i rada eksperta jest jak najbardziej trafna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...