Skocz do zawartości
Forum

niedługo studia


Gość domidd

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niedługo zaczynam studia w mieście oddalonym kilkaset km od mojego rodzinnego domu, to dla mnie jak rzucenie się na głęboką wodę, bo nikogo w tym nowym miejscu nie znam, jestem typem domatorki ale coś mi strzeliło i postanowiłam studiować bardzo daleko, może to jakas podświadoma chęć usamodzielnienia się, ale im bliżej studiów tym jestem bardziej spanikowana, jeszze prawie 2 tygodnie a ja już ne mogę spać, jak zasnę to od razu jakieś koszmary mi się śnią.Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza

Normalne,że się stresujesz ,ale nie przesądzaj z tym,bo nie ma powodu. Każdy kiedyś wyjechał na studia,czy w innym celu musiał opuścić dom rodzinny. To jest kolejny etap życia,który przechodzą chyba wszyscy. Nie tylko ty będziesz tam sama,bo inni tez,tak jak ty, będą w podobnej sytuacji.
Nowe miejsca i sytuacje są jednocześnie stresujace i inspirujące. Podchodz do tego na luzie,bo napewno będzie dobrze. Przed snem zaparz sobie melise,to cię to trochę wyciszy.

Odnośnik do komentarza

Odległość nie ma znaczenia, tyle że nie będziesz wracać do domu. Za bardzo jesteś do niego przyzwyczajona, zwiększ kontakt z ludźmi poza rodziną. Często takie kontakty są lepsze niż rodzinne bo masz możliwość wyboru znajomych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...