Skocz do zawartości
Forum

Czy studia jakie wybrałam są dla mnie dobre?


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o poradę. Studiuję to co lubię, co mnie interesuję. Po odbytych praktykach jednak nie mam pewności co do wykonywania przyszłego zawodu. Czy powinnam dalej studiować? Nie wiem co jeszcze mnie interesuje, dlatego nie wiem jaki też mogłabym podjąć inny kierunek. A lubię uczyć się tego co teraz uczę się. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jak się powiedziało A to wypada powiedzieć i B.

Nawet jak praktyki nie usposobiły Cię przyjażnie do przyszłego swojego zawodu, to przynajmniej licencjata czy też inżyniera trzeba o czasie uzyskać. Jak będziesz miała dyplom to na drugi stopień wybrać coś pokrewnego ,co w praktyce wydaje się być bardziej zjadliwe. Bez sensu jest nie skończywszy danego etapu skakać po kierunkach studiów, bo można w końcu zostać wiecznym studentem, zmęczyć utrzymaniem swojej osoby rodziców. Kazdy dyplom to przepustka do pracy. Niejednokrotnie ludzie wykonują inny rodzaj pracy niż głosi ich dyplom. Niemniej wykazują się wyższym wyksztalceniem i to zadowala pracodawcę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubisz swoje studia, lubisz się tego uczyć, to nie rezygnuj ze studiów. Dokończ je. Rozumiem, że praktyki Cię trochę rozczarowały, ale czasami praktyki czy staż jest daleki od tego, co sobie wyobraża młody student czy absolwent. Często robi się prace najmniej atrakcyjne albo w ogóle nie związane z daną profesją (tj. xero, porządkowanie dokumentów, parzenie kawy). Daj sobie szansę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

unna-1
W każdej pracy znajdziesz coś, co nie będzie ci odpowiadało. Jak nabierzesz doświadczenia, to poszukasz sobie tego, co polubisz.
To, że sama nauka ci odpowiada, to dobry znak. Skończ to, co zaczęłaś, zdobądź papierek, bo jest on ważny.
Później zadecydujesz o dalszej drodze.

No, racja. Jak już ona poświęciła lata na naukę, to niech już to ukończy. A inny kierunek zawsze może zacząć później.

Odnośnik do komentarza

Papierek częstokroć jest tym bilecikiem, który uchyla wogóle drzwi do pracy. Natomiast brak papierku tez jest częstokroć sposobem jak pozbyć się dobrego pracownika na dobrym mscu pracy, które może objąc nasz pociotek bogaty w papierek.

Papierek często powoduje, ze śpimy spokojniej- nie jest jednak zadnym gwarantem pracy. Dlatego papierek trzeba zdobyć jak najszybciej a życie pózniej podpowie co dalej robić.

Odnośnik do komentarza

hej,
Ja mogę podpowiedzieć żebyś jeszcze spróbowała pójść na wolontariat w tym zawodzie. Jak może skończysz chociaż 1 rok, poszukaj może gdzieś w pobliżu miejsca, nie będziesz samodzielnym pracownikiem, ale może będą rzeczy które będziesz mogła robić samodzielnie. Ja np. jestem człowiekiem który uczy się na doświadczeniu i własnych błędach. Dopiero jak zostałam w pracy sama i zjadał mnie stres to zrozumiałam na ile mogę sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...