Skocz do zawartości
Forum

Skąd u mnie taka płaczliwość?


Gość n...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 i tym roku poszłam do pierwszej klasy technikum ekonomicznego. Od drugiego dnia szkoły zaczełam... jakby się bać, na lekcjach chce mi się płakać, jak przychodze do domu po lekcjach coś we mnie pęka i płacze, rozmawiałam o tym z mamą, ale mówi że to przez nowe środowisko i powinnam dać sobie trochę czasu. Kiedy przychodzi weekend nie cieszę się , ponieważ już myślę że od poniedziałku muszę znowu iść. Myślę pesemistycznie o przyszłości, że nie dam rady z maturą i egzamin zawodowy.niewiemcorobić

Odnośnik do komentarza

Jak masz 16 lat to już powinnas być zdolna do zmiany środowiska na nowe. Takie sprawy w zyciu sie zdarzają i zdarzać bedą. Zmiana szkoly średniej na wyższą lub jaką pomaturalną lub na studia podyplomowe. Zmiana szkoly na pracę, zmiana jednej pracy na drugą. Tak w życiu jest i bedzie. Nie zrozumialam, że nie dosc ,że wyslałas się do nowej szkoły to jeszcze wylądowalaś np. w internacie i po szkole nie widzisz swoich najblizszych dopiero po tygodniu lub dwoch jedziesz do domu.Po zajęciach wracasz do bezpiecznego domu, do rodziców i może rodzeństwa.

Pomyśl,że innym w nowej szkole też jest nieswojo. Może się rozejrzyj za jaką miła koleżanką, lub koleżanką z Twojej dzielnicy lub miasta abyście mialy do siebie blisko, jak zdarzy sie jaka grypa.

Nauczyciele bywaja różni. Ci którzy na poczatku wydaja sie surowi to jak się ich żegna wraz z maturą to żal ich pozornej surowości,ale też i bezwzglednej sprawiedliwości. Ich staranności w realizacji programu i ich uwag, ktore pomagaja sie dobrze przygotowywac do poszczególnych klasówek a potem do matury.
Matury nie zdajesz jutro- dopiero za 3 lata. Spokojnie bedziesz sie nia stresowała w ostatnim roku nauki a teraz pilnuj sie aby nie narobić sobie z jakiegos przedmiotu zaleglości, rozglądaj się za nowymi znajomymi a popołudniami lataj na jakieś zajęcia sportowe aby sie odstresowac. Powodzenia . Dasz rade.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...