Skocz do zawartości
Forum

Wzięli mnie za uchodźcę i zaczepiali!


Gość amelkaa17

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu spotkała mnie niemiła sytuacja, ponieważ jacyś młodzi mężczyźni wzięli mnie... za uchodźce. Jestem Polką, mam polskie korzenie, ale jestem brunetką, mam kręcone włosy, mam ciemne oczy i ciemniejszą karnację. Mam 17 lat, ci męzczyźni mieli z pewnością powyżej 30 lat. Spotkali mnie w drodze na przystanek w moim mieście, podeszli na przystanku autobusowym i zaczęli mnie wyzywać od brudasów, od k...., szmat i kazali mi wy... z polskiego kraju. Próbowałam im tłumaczyć, ze jestem Polką, ale nie chcieli słuchać, musiałam sie oddalić z przystanku, bo grozili mi pobiciem, ludzie na przystanku odwaracali głowy- domyślam sie, ze sie po prostu ich bali. Ci poszli za mną, uciekała, to jeden rzucił we mnie butelką, która wcześniej leżała na ławce, butelka upadła i rozbiła się obok mnie, na szczęście uciekłam. Odkąd żyję to pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, przez swoją urodę zaczynam się bać, ze będę brana za uciekinierkę z innego kraju i że sytuacja zaczepki moze się powtórzyć.

Odnośnik do komentarza

No i polityka ksenofobii,nacjonalizmu i nienawiści do wszystkiego i wszystkich, uprawiana przez nasz rząd i podległe mu media, przynosi takie właśnie efekty.
Ja jestem w szoku,że coś takiego cię spotkało z powodu wyglądu.! Nie powinnaś im darować i pójść na policję.
Co się zrobiło z tymi ludźmi i z tym krajem,że uchodźca jest synonimem zła.?? Oby nikt z nas nie musiał być nigdy tym uchodźca. !!

Odnośnik do komentarza

Polacy są tam emigrantami zarobkowymi. Ostatni raz byliśmy uchodźcami podczas stanu wojennego,a wcześniej to wiadomo, że w czasach wojny i rozbiorów.
Wtedy cały wolny świat nam pomagał. A teraz co ? Taka krótką pamięć mamy.? Wstyd i hańba dla tego kraju i tyle.
Rasizm tu panuje a każdy,kto wygląda trochę inaczej musi sie liczyć z takim zdarzeniem,które ciebie spotkało.
Czy tego chcemy ? Ja nie..ale są tacy co im to pasuje,bo są metalnymi karlami.

Odnośnik do komentarza
Gość SzklanyCzłowiek

Do autorki tematu: Idź na policję i możliwe, że ich dorwią, nic nie usprawiedliwia agresji, mam nadzieję, że ich wsadzą na wiele lat.

Do Lusy:
Po pierwsze to się dokształć bo to nie są uchodźcy a imigranci socjalni z krajów Afrykańskich gdzie wojny nie ma. Tam gdzie faktycznie nam się wmawia, że uchodźcy pochodzą z Syrii to bujda, jest ich mały procent.
Według oficjalnych danych ONZ 80% "uchodźców" to mężczyźni w wieku poborowym (zostawiają rodziny tam gdzie jest wojna? faktycznie super ludzie)
Polacy uchodzili z kraju bo nie mieli wyjścia i nikt im nic za darmo nie rozdawał. Imigrantów socjalnych stać na to by wydać grube tysiące euro aby tu przypłynąć więc to nie są biedaki.

"No i polityka ksenofobii,nacjonalizmu i nienawiści do wszystkiego i wszystkich, uprawiana przez nasz rząd i podległe mu media, przynosi takie właśnie efekty."

Schowaj te swoje poglądy do kieszeni, żyjesz w odrealnionym świecie i nie masz pojęcia co się dzieje. Według prawa międzynarodowego uchodźca to człowiek który z kraju objętego wojną uchodzi do państwa przyległego.
PRZYJĘLIŚMY DO POLSKI PRAWIE 2mln UKRAINCÓW więc APELUJĘ do twojego rozsądku aby zaczął działać.

Odnośnik do komentarza

Jesteś tępym produktem prania mózgów i sam się dokształcać, bo głupoty piszesz. Z Ukrainy to są typowi emigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.
Wiesz ilu Ukraińców dostało azyl w Polsce.? 2 osoby..reszta przyjechała za praca ,a nie z powodu wojny,bo przecież mogliby się schronić u siebie.
Co do reszty...o czym ty człowieku piszesz? O problemie którego u nas nie ma ?

,

Odnośnik do komentarza

Niestety, czasem mozna kogoś błędnie osądzic. Mam koleżanke, która lubi nieco męski styl ubierania- i taki też jej pasuje. Rok temu także ją zaczepiono- jakaś kobieta z męzczyzną zaczęli ja na ulicy wyzywac od femininistycznej szmaty, feminazistki, a ona nie ma nic wspólnego z feminizmem. A wyzwano ją, ponieważ słyszałą, jak ci ludzie głośno za plecami o niej mówia, wyszydzają, nazywają babochłopem, pseudokobietą, więc się odezwała, uwagę zwróciła im, to ją zwyzywali od najgorszej. Także pomyłki się zdarzaja nieraz brutalne, bo społeczeństwo raczej mamy nietolerancyjne.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam ona 340 ,ale z twojego postu wynika ,że gdyby amelka i twoja koleżanka były naprawdę tym ,,uchodźca ,, i feministką ,to agresja i nietolerancja,wobec nich,byłaby jak najbardziej uzasadniona i akceptowalna. Wg ciebie one padły ofiarą pomyłki i to był cały błąd napastników. Tak ?!
No,no jeśli w tym kraju bycie uchodźca,feministką czy LGBT jest przestępstwem i każdy może takich ludzi opluc na ulicy, to ,,gratuluje,, polityki rządu i jej tragicznych skutków.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie miałam na myśli tego, ze agresja byłaby uzasadniona, gdyż potępiam nietolerancję. Chciałam tylko podkreslić, że właśnie często ludzie spotykają się z nietolerancją w naszym kraju, nawet, gdy nie mają nic wspólnego z działaniami, narodowościami, które są przez niektóre środowiska nieszanowane. Ja osobiście jestem tolerancyjna, mnie nie przeszkadzaja ani osoby o innym kolorze skóry, a ni nie interesuje mnie to, kto z kim żyje i jakie ma poglądy społeczne czy polityczne.

Odnośnik do komentarza

~Lusy
Jesteś tępym produktem prania mózgów i sam się dokształcać, bo głupoty piszesz. Z Ukrainy to są typowi emigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.
Wiesz ilu Ukraińców dostało azyl w Polsce.? 2 osoby..reszta przyjechała za praca ,a nie z powodu wojny,bo przecież mogliby się schronić u siebie.
Co do reszty...o czym ty człowieku piszesz? O problemie którego u nas nie ma ?

,

Pranie mózgu to tobie zrobili w tej lewackiej głowie, ślepo wierzysz we wszystko co zobaczysz w telewizji. Włącz lepiej TVN

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...