Forum Psychologia

Jak nazwać ten problem lekarzowi?

~Titttt

~Titttt

Mam 17 lat. Od niedługiego czasu przyjmuję wenlafaksyne. Dotąd stawał mi często i bez wyraźnego powodu. Do tego często się masturbowałem. Odkąd biorę ten lek prawie wogole mi nie staje ( chyba że podczas masturbacji), prawie wcale nie chce mi się masturbować. Do tego mój członek wydaje mi się jak gdyby zdretwialy ( chociaż to może być tylko wrażenie).
Co powiedzieć lekarzowi? Nie powiem mu przecież tego co tu napisałem. Powiedzieć że spadło mi libido? Chociaż libido i 17 latek do śmiesznie brzmi

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

To, co napisałeś, nie brzmi śmiesznie. Lek, który przyjmujesz, może upośledzać funkcje seksualne, w sensie, że spada libido, narządy intymne są mniej czułe na dotyk i stymulację. Jest to skutek uboczny przyjmowanego leku.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin
~Titttt

~Titttt

Czy oznacza to że lek będzie musiał zostać zmieniony czy pomimo to lekarz może kazać go brać?

~Titttt

~Titttt

Do kolejnej wizyty u lekarza zostały prawie dwa miesiące. Czy zgłosić się do niego wcześniej czy czekać?

ka-wa

ka-wa wpis edytowany

Jak najbardziej ,możesz telefonicznie , tylko pewnie większość leków przeciwdepresyjnych ,ma podobne działania uboczne, nie wiem ,tak się domyślam.
Powiem tak, teraz te obniżone libido w niczym Ci nie przeszkadza i jak przestaniesz brać leki ,uważam ,że wróci do normy.
Jednym słowem lepiej jakbyś wyluzował i się nie przejmował ,a na wizycie poprosił lekarza o wyjaśnienia ,czy te leki będą rzutowały na libido w przyszłości, przeczytaj też dokładnie ulotkę tego leku, czytaj w necie też o spadku libido przy antydepresantach.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń