Skocz do zawartości
Forum

Czy to odpowiedni lek i czy cos mi sie od niego stanie?


Gość Zanella22

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna mam problemy z nerwami. Sa to takie niekontrolowane ataki nerwow, gdzie sciskaja mi miesnie, szyja i trzese sie, serce wali jak wzalone i czyje silny niepokoj. Mam tez problemy ze snem, jak juz spie to koszmary senne. Probowalam hydroksyzyny i nic, roznych lekow ale nic nie pomagalo. Wiec poszlam do lekarza. I prosze wybaczyc za okreslenie, ale lekarz nie zlal delikatnie mowiac, bo nie dal mi dokonczyc co chcialam powiedziec i jux wszystko wiedxial. Przepisał mi Alpragen 1 mg zeby brac w sytuacjach kiedy tak mi sie dzieje .
Kupilam w ciemno.
Ale pozniej sprawdzilam w domu ze to silny lek, a przede wszystkim silna dawka. . tabletka nie ma kreski wiec nie mozna jej dzielic .
Ja jestem osoba, ktora nie zamierza brac lekow jak cukierkow i wiadomo, ze chcialabym miec cos w razie W , kiedy juz naprawde nie radze sobie z nerwami. Mam 22 lata. Ja boje sie takich lekow bo boje sie reakcji swojego organizmu. Ja potrafie sobie wmowic ze cos jest nie tak chociaz jest ok dlatego wole mirc pewność.
Boje sie tak duzej dawki. Chyba ze to wcale nie jest duza dawka. Nie wiem czy nic mi sie po niej nie stanie? Czy moze mozna dzielic tabletki naeet jak nie maja podzialki?
Na wizyte czekalam 4 miesiace i dzwonilam juz czy moglabym skonsultowac te dawke to jedyne co moge umowic sie na wizyte .. Termin dopiero na polowe listopada.

Odnośnik do komentarza

Zapo.nialam dodać, ze biore codziennie betalock zok 25 codiennie rano. Bo w wieku 15 lat stwierdzili ze mam troche za szybki puls i wysokie cisnienie. Ogolnie serce mam zdrowe tylko mam czasem didatkowr skurcze zaxwyczaj na tle nerwowym.

Odnośnik do komentarza

Lek przepisany Ci przez lekarza zawiera alprazolam. Alprazolam wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające, przeciwdrgawkowe oraz obniżające napięcie mięśniowe. Lek powinien być stosowany w jak najmniejszej skutecznej dawce. Leczenie powinno trwać najkrócej, jak to tylko możliwe. Alprazolam jest wskazany w krótkotrwałym (do 4 tyg.) leczeniu. Jego długotrwałe zażywanie grozi uzależnieniem. Myślę jednak, że lek stosowany doraźnie, według wskazań lekarza, powinien być skuteczny i nie zagrażać pacjentowi. Osobiście doradzam rozważenie skorzystania z psychoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...