Skocz do zawartości
Forum

Samotny wyjazd dla nieśmiałej osoby


Gość sylwiana31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sylwiana31

Jestem kobietą po 30, dosyć niesmiałą, mam małe grono znajomych, ale na wspólny wyjazd z nimi nie mam co liczyć, ponieważ mają swoje rodziny, z którymi spędzają wakacje. Ja jestem samotna, zaliczam sie do osób raczej nieśmiałych i spokojnych. Zawsze na wakacje jeździłam samotnie, ale były to wypady tutaj- po Polsce, najczęsciej w góry. Znajoma poleciła mi, bym w tym roku wybrała się gdzies dalej, że na takich zagranicznych wczasach bez problemu nawiążę nowe znajomości, ponieważ czasem jest tak, ze mężczyźni aż sami się garną, by zapoznawać kobiety (wie to z własnego doświadczenia, gdy zwiedzać wychodziła bez męża). Myślałam o wyjeździe do Grecji, są jeszcze wolne miejsca na wrzesień. Co o tym myslicie? Czy to dobra szansa, by miło spędzić czas i poznać kogoś, będąc człowiekiem nieśmiałym?

Odnośnik do komentarza
Gość czarnamamba666

Sylwiano !

Wyjazd za granicę to doskonały pomysł. Zastanów się jednak, czy odpowiednią dla Ciebie formą będzie tzw. wycieczka pobytowa. "Wylądujesz" pewnie na 8 ( albo coś koło tego ) nocy w jednososobowym pokoju hotelowym i może się zdarzyć, że bedziesz bardziej samotna niż zwykle. Uważam, że powinnaś się wybrać na wycieczkę objazdową. Jest to dość męczące ale można wtedy obejrzeć prawie całą Grecję w kilkanaście dni - począwszy od klasztorów Meteora, poprzez Saloniki , Chalkidiki , Ateny i Peloponez. Sposób organizacji takiej wycieczki gwarantuje Ci towarzystwo , bo integrujesz się ze swoją grupą ( z nimi zwiedzasz , z nimi jedziesz ) a w dodatku każdą noc spędzasz w innym hotelu , często z innymi osobami , bo zakwaterowanie zależy od tego, jakie pilot dostanie pokoje do dyspozycji. Bywa wesolutko.
W takich wycieczkach specjalizuje się kilka biur podróży. We wrześniu jest już chłodniej i to bardzo dobry moment także na Włochy, południową Francję, Hiszpanię czy Portugalię.
Nie zastanawiaj się za długo , tylko szybko rezerwuj jakąś ciekawą wycieczkę i jazda.
Jestem przekonany, że będziesz zadowlona i poznasz fajnych ludzi .
Udanej podróży .

Odnośnik do komentarza

Nie do końca zgadzam się z postem powyżej, byłam na wycieczce objazdowe po mojej wymarzonej Toskanii w październiku ubiegłego roku, pogoda cudna, wycieczka fantastyczna, współwycieczkowcze fajni, ale jeśli ktoś jest nieśmiały to trudno jest się otworzyć i zaprzyjaźnić przez te kilka dni, zwłaszcza że większość to były pary, wszyscy bardzo mili ale powroty do pokoju hotelowego i samotne wieczory i poranki w nim są bardzo smutne,miałam pokój jedynkę, nie ma z kim dzielić się wrażeniami a czas wolny w czasie zwiedzania też samotnie, po prostu jeśli ktoś jest nieśmiały to najpierw trzeba to przełamać sobie w głowie i wyjść do ludzi, wtedy wszędzie będzie łatwiej ,najlepsza wycieczka nie załatwi problemu jeśli blokada jest w głowie, mnie się nie udało przełamać ale warto było jechać dla samego spełnienia swojego marzenia ☺

Odnośnik do komentarza

Wyjedż sobie np. do Grecji , czy gdzie chcesz. Może ten pomysł z wyjazdem dla singli nie jest zły. Z tym ,że nie nastawiaj się na poznanie tam kogoś na stałe. Poznać osobę dla siebie można wszędzie. Nie traktuj tego wyjazdu , tylko dla poznania potencjalnego partnera. Nie myśl w kategoriach wyjeżdżam samotnie , tylko wjeżdżam sama. Na pewno miło spędzisz czas i zobaczysz może ,że w warunkach wspólnej wycieczki Twoja nieśmiałość będzie musiała iść trochę do kąta. Też myślę , że lepiej wybrać pobyt stały , niż wycieczkę objazdową.

Odnośnik do komentarza
Gość sylwiana31

Własnie miałam dziś odpisać, co postanowiłam, jednak wchodzac tutaj dziś i widzac te wulgarne odpowiedzi postanowiłam nie ciągnąć więcej tego tematu i nie zniżać się do rynsztokowego poziomu użytkownika Mahomet. Wszystkim pozostałym dziękuję za rady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Mahomet mów za siebie a nie jak zwykle generalizujesz :P.
Każdy wyjazd jest dobry, jednak nie z nastawieniem że się kogoś pozna a dla samego odpoczynku.
Nieważne jest miejsce, ważne aby czuć się dobrze w danym miejscu. Ja pokochałam góry. Byłam niedawno i tak mi się tam spodobało że za kilka dni znowu się wybieram. Polecam każdemu nie tylko ze względu na poprawę formy ale również na klimat.

Odnośnik do komentarza

Samotne wyjazdy mimo wszystko mają swoje plusy. Nie jest się od nikogo zależnym, można poznac ciekawych ludzi, trzeba tylko byc otwartym na nowe znajomości i możliwości. Ja zawsze lubiłam spędzac urlopy sama, w zeszłym roku byłam na wycieczce w Krakowie i w ogóle nie odczuwałam że jestem sama, czy że jest mi smutno. Jak ktoś nie lubi spędzac urlopów samotnie, zawsze można znaleźć innego singla i razem gdzieś pojechac. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...