Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego rozwiedzeni faceci wracają do swoich rodzin?


Gość werki27

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję się, jak ktoś gorszy, jak zabawka. Byłam kilka lat w związku z mężczyzną, kilka dni temu dowiedziałam się, ze on znów zakochał się bez pamięci... w swojej dawnej żonie, ze zamierza wrócić do rodziny. Zdradził mnie z nią, gdy jeszcze byliśmy razem! Przyznał się do tego, ze byli wspólnie na wycieczce całodniowej i tam to się stało, a ja myslałam, ze on taki zapracowany. Rozwiódł się dawno temu, miał inne kobiety po rozwodzie w związku był, także myslałam, że jego dawne zycie to przeszłość. No i odszedł, nawet wiele nie chciał na ten temat mówić, tłumaczyć się, po prostu chłodno mi wyznał, z się bardzo w niej zakochał i pragną wspólnego życia. Nie mogę dojść do siebie, w czym jestem gorsza od niej? Od niej, o której mówił wczesniej tak okropne rzeczy? Nawet nie wiem, co zrobiłam nie tak, przecież wydawaliśmy sie taką udana parą, zawsze miałam dla niego czas, miłość, dbałam o siebie fizycznie, on wydawał się szczęśliwy i kochajacy i nagle taki obrót sytuacji. Jak odzyskać szacunek do samej siebie? Skoro ona była taka zła, a mówił o niej okropne rzeczy, to dlaczego tak stracił dla niej znowu głowę?

Odnośnik do komentarza

Zdrada bardzo boli i trudno sobie ułożyć na nowo życie po rozstaniu. Jest to jednak możliwe. Musi się teraz Pani skoncentrować na sobie samej, dać sobie czas na przeżycie rozstania, przepracowanie negatywnych emocji. Proszę nie myśleć o sobie w kategoriach "jestem gorsza od ...". Nie jest Pani w niczym gorsza. Choć trudno teraz Pani w to uwierzyć, może być Pani szczęśliwa, czego Pani życzę. Proszę rozważyć skorzystanie ze wsparcia psychologa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zasadnicze pytanie, to czy Ty w ogóle widziałaś jego papiery rozwodowe na oczy?
Jeśli nie, to na dzień dobry można domniemywać, że byłaś "tą drugą" - nikim innym, jak kochanka w całej tej jego układance.
Niepisaną regułą jest też fakt, że czasem nowe relacje są po pewnym czasie z pewnych względów nudne, brak w nich adrenaliny, która wiodła prym w pierwotnych relacjach.

Nie mogę dojść do siebie, w czym jestem gorsza od niej? Od niej, o której mówił wczesniej tak okropne rzeczy?

pierwszy syndrom niskiego poczucia własnej wartości, bo jak można być w czymś gorszym od kogoś gorszego od Nas samych?
Podstawowy błąd myślenia o sobie w takich przypadkach, bo zdradzający wymienia mercedesa na malucha tak metaforycznie mówiąc.

Odnośnik do komentarza

Tak, widziałam papiery rozwodowe, czytałam także tę całą dokumentację, która mi pokazywał na poczatku, by udowodnić, ze ta jego była tak mu niszczyła życie i rozwaliła rodzinę, a po tym wszystkim, co się ostatnio stało stwierdził, że ona kiedyś była okropna, ale teraz bardzo się zmieniła i złego słowa nie dałby sobie na nia powiedzieć i że ja tez mam jej nie nazywać "flądrą", bo nie zasługuje ona na to. Nazwałam ja tak w przypływie emocji, powiedziałam: "Jak to chcesz wrócić? Do tej flądry?!" Na co on się oburzył, ze tak ją nazwałam.

Odnośnik do komentarza

Znajomy mi pan, miał cudowną, mądrą i zaradną żonę, a zdradzał ją z taką "flądrą", która go nie szanowała, pomiatała nim. Zniszczył dobry związek.
Patrząc na niego nieraz pomyślałam, że lata za nią, jak za suką w cieczce.

U ciebie jest podobnie.To nie to, że ty jesteś gorsza, a odwrotnie, ty jesteś ta lepsza, której facet nie potrafił docenić.
Co ludzi ciągnie do nieodpowiednich partnerów? Może coś jest w genach? Może to sprawa karmy?
Na pewno jest to jakiś pierwotny instynkt, nad którym nie każdy potrafi zapanować.

Współczuję ci, ale wierzę, że znajdziesz odpowiedniego człowieka, z którym będziesz jeszcze szczęśliwa.I cały czas pamiętaj, to ty jesteś ta lepsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...