Skocz do zawartości
Forum

zazdrość i urojenia w depresji i nerwica lękowa


Rekomendowane odpowiedzi

Moja dziewczyna stałą starsznie zadzrosna ,ale to nie jest najgorsze ,najgorsze sa jej wahania nastroju raz kocha ,raz nie nawidzi i urojenia o ciagłej zdradzie .Rzuciła mnie poniewaz mysli ze ja zdradziełęm i nie da sie jej wytłumaczyc ,jak ja odzyskac prosze o rady ,według mnie to nie mozliwe dodam ze przestała brac leki (brała asentre 50mg nie pomagała jej ) .

Odnośnik do komentarza

Gdy tworzysz "swój" odrębny świat wahania nastrojów są normalnością w dwubiegunowości czego właśnie efektem szczególnie gdy mamy nie wyrównaną naturę w swoim "własnym" świecie powiedz jej , że może sobie wizualizować w tych gorszych stanach ...
Powiedz jej , że myśli i jej jakość zależy od jej przestrzeni którą tworzy swoim umysłem i że może zacząć nad tym pracę by jej jakość życia była dużo lepsza .

Odnośnik do komentarza

Drogi Wojtku, Twoja dziewczyna nie powinna sama decydować o odstawieniu leku. O tym decyduje lekarz psychiatra. Leków psychotropowych nie odstawia się ot tak, z dnia na dzień, po prostu przerywając leczenie. Tego typu leki powinno się odstawiać stopniowo, tzn. zmniejszać systematycznie dawkę aż do całkowitego zejścia z leku. Jeśli samo leczenie farmakologiczne nie było skuteczne, warto byłoby rozważyć skorzystanie z psychoterapii, w trakcie której można byłoby popracować nad zazdrością, zaborczością w związku czy zmianami nastroju. Porozmawiaj z dziewczyną i spróbuj delikatnie zachęcić ją do ponownej konsultacji u psychiatry i podjęcia rozmowy na temat psychoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Wojtek335, bądź wdzięczny losowi, że ta dziewczyna Cię rzuciła! Gratuluję Ci! Idź z tej okazji do kawiarni, zamów sobie ciastko, kawę i poczytaj gazetę. Kiedy ona znów do Ciebie się odezwie, powiedz jej że cieszysz się z powodu rozstania i życzysz sobie, żeby tak już zostało.

Odnośnik do komentarza

Rzuciła Cię, więc nareszcie masz jasność, dobiła Wasz konający związek. Nie bądź żałosny i nie pisz o tym na forach, bądź mężczyzną, no proszę Cię :)) Przypominają mi się takie komedie, gdzie strzelają do bohatera a on pada i umiera, i znowu dostaje strzały, i dalej ma konwulsje, i podnosi się... i znowu strzelają...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...