Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od słuchawek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zacznę od tego że mam 17 lat i moim największym problemem jest uzależnienie od muzyki. Odkąd pamiętam wolałam czas spędzać sama z słuchawkami w uszach niż ze znajomymi. Problem zaczął się już w podstawówce, potem było tylko gorzej. Gdzie bym nie szła i nie była miałam wiecznie słuchawki w uszach, a gdy ktoś próbował nawiązać jakąś rozmowę ze mną stawałam się agresywna bo mi przeszkadzał w słuchaniu. Nie wyobrażałam sobie dnia bez słuchawek - wtedy odcinałam się od wszystkiego, byłam tylko ja, moje myśli i muzyka. Miałam wtedy swój idealny świat w który uciekałam gdy tylko mogłam. Każdego dnia obiecuję sobie że już nie będę tyle słuchać, ale nigdy mi to nie wychodzi, to jest silniejsze ode mnie. W sumie nie byłoby żadnego problemu bo nie oszukujmy się - kto w dzisiejszych czasach nie korzysta ze słuchawek? Problem u mnie jest w tym że właśnie przez te cholerne słuchawki obudziłam się bez przyjaciół, znajomych i z zawalonym rokiem szkolnym. Żeby tego było mało martwię się o swój słuch bo takie nałogowe słuchanie przez tyle lat na pewno nie jest dla niego dobre. Najlepsze jest to że pomimo że często czuję że coś jest nie tak, że mam zatkane uszy lub gorzej słyszę to ja i tak założę te cholerne słuchawki, dam głośność na maxa i odetnę się od całego świata. Martwię się o siebie, czuję od długiego czasu że to już uzależnienie. Jakiś czas temu zrobiłam sobie tydzień przerwy od słuchawek to czułam się jak na odwyku. Mam nadzieję że przeczyta ktoś tu te moje wypociny bo kurcze bardzo mnie to męczy i uwierzcie mi że gdybym mogła cofnąć czas nigdy nie zrobiłabym sobie takiej krzywdy. Jeżeli ktoś zechce mi tutaj pomóc to będę bardzo wdzięczna tej osobie.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Dziwny masz problem, ja jak długo słucham muzyki to jakby mam dość i mam ochotę pobyć w ciszy lub iść spać, bo moje uszy jakby to powiedzieć mają są zmęczone.
Nie za bardzo wiem co tobie poradzić, okaż silną wole i stopniowo ograniczaj słuchanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Gość melomanka2

Ja jestem 10 lat starsza od Cb i też tak mam,nawet jak z psem wychodzę.I sąsiedzi mają mnie za dziwoląga,bo z wielkiego miasta na wioskę się wyprowadziłam.Ja mam tak,bo nie chcę z nikim rozmawiać mówię "dzień dobry"i dalej idę a te baby chcą wyciągać informacje o mnie.Ja ludzi generalnie nie lubię to inna sprawa :)

Odnośnik do komentarza

~melomanka2
Ja jestem 10 lat starsza od Cb i też tak mam,nawet jak z psem wychodzę.I sąsiedzi mają mnie za dziwoląga,bo z wielkiego miasta na wioskę się wyprowadziłam.Ja mam tak,bo nie chcę z nikim rozmawiać mówię "dzień dobry"i dalej idę a te baby chcą wyciągać informacje o mnie.Ja ludzi generalnie nie lubię to inna sprawa :)

Po prostu jesteśmy typem introwertyka melomanko ;) Też kiedyś chodziłam z psem na spacer ze słuchawkami, ale to jak byłam w gimnazjum. Teraz za to mówię dzień dobry tylko tym osobom którym mi się podoba, niektórzy pewnie mają mnie za niezłego chama, ale no cóż :D Skoro mam wywalone na pewne osoby to po co mam im mówić "dzień dobry"? :D Bez sensu :D A tacy co chcą się wtrącać w twoje życie to już wgl porażka :/

Odnośnik do komentarza

Miłość do muzyki - super! Nałogowe trzymanie słuchawek w uszach i słuchanie muzyki na fulla - co za dużo, to niezdrowo. Jeśli czujesz, że przekroczyłaś jakąś granicę, która uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, to powinnaś rozważyć wizytę w ośrodku terapii uzależnień. Twoje uzależnienie ma charakter behawioralny i można z nim sobie poradzić, jeśli podejmiesz walkę. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Każdy lubi słuchać przez słuchawki,szczególnie mlodzież więc się nie przejmuj. Nie jesteś jakaś dziwna czy coś ;) Sam uwielbiam słuchać przez słuchawki a jestem sporo starszy od ciebie. A jak masz jakiś peoblem ze słuchem to do lekarza i będzie okej ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...