Skocz do zawartości
Forum

Czy coś mi dolega???


Gość NiepotrzebnyBachor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NiepotrzebnyBachor

Witam. Mam 15 lat i mam chyba pewien problem. Ciągle jestem niezadowolona, jestem strasznie niesmiala, panicznie boje sie oszywac do obcych ludzi, nauczycieli, osob ze szkoly ktorych nie znam, w klasie zawsze czuje sie najgorsza i zepchnięta na bok, jakby wszyscy się ze sobą dogadywali, a ja do nich zwyczajnie nie pasowala. Nigdy się nie odzywam na lekcjach, bo boje sie, ze palnę cos glupiego i wszyscy będą sie ze mnie smiac. Mam problemy zw snem. Nigdy nie moge zasnąc a jak juz usypiam, to czesto sie wybudzam w nocy. Ciągle czuję sie zmęczona. Czesto odczuwam niepokoj, taką dziwną pustke w srodku, mam strasznie niską samoocenę, wręcz nienawidzę siebie. Jestem brzydka, gruba, obleśna, ohydna. Nie mam nigdy apetytu ani ochoty na nic. Rodzina zawsze mowi, ze nie jestem gruba ale wiem,ze kłamią i mowią tak specjalnie zebym tylko jadła. Boje się ludzi i kontaktu z nimi,zawsze mam wrazenie, ze ktokolwiek na mnie spojrzy, nasmiewa się ze mnie lub mowi złe rzeczy na moj temat. W podstawowce zawsze smiali się,ze jestem gruba i brzydka. Przewaznie zawsze tak mowili mi koledzy. Zawsze biore takie komentarze do serca. Przez takie cos mam obrzydzenie do chłopakow i wolę dziewczyny, ale nic nie powiem rodzinie bo boje sie odrzucenia z ich strony i braku akceptacji. Duzo osob tez mnie zostawiło,bo nie byłam wystarczająco dobra lub nie moglam byc na kazde ich zawolanie. Jak ja potrzebowalam pomocy, to nagle nikogo przy mnie nie bylo. Czuje,ze znajomi odzywają się do mnie tylko wtedy,kiedy cos chcą lub wtedy,gdy nie mają z kim rozmawiac. Boję się rowniez odrzucenia, chociaz sama odsuwam się od innych. Nie chcę tak mieć. Każdy się na mnie zawsze wyżywa psychicznie i traktuje jak worek treningowy. W klasie czuję Czasami czuję sie tez obserwowana, śledzona. Boję się doroslosci, ze nie sam sobie rady i ze zostane sama bo kazdy mnie zostawi. Nic nie umiem nigdy dobrze zrobic bo jestem do dupy wszyscy są zawsze lepsi ode mnie. Czesto mam mysli samobojcze. Nieraz jest tak bardzo zle, ze się okaleczam. Mój tata to alkoholik, jak byłam mała zawsze robil awantury w domu i byly tylko krzyki i kazdy się ze sobą klocil,a ja biegłam do innego pokoju i płakalam,bo mialam tego dosyc. Teraz tez czesto zdarzają sie takie awantury. W dziecinstwie najbardziej zajmowala sie mną ciocia,ktora byla zbyt nadopiekuncza. Zawsze wszystko za mnie robila, nigdy nie moglam nic zrobic sama dla swojego bezpieczenstwa. Teraz mam 15 lat i nawet nie umiem zagotowac sobie wody ma herbatę, taka kaleka ze mnie :( zawsze wszystkich tylko wkurzam swoimi humorami i robię przykro najlepiej jak nic się nie odzywam i tłumię wszystko w sobie zawsze. Ale czasami to juz naprawdę nie mogę. Nie mam nigdy komu się wygadac, ewentualnie cioci ale jak juz jej cos powiem, to ona stwierdza ze przesadzam. Babcia zawsze mnie porownuje do mojej kuzynki, ze ona taka pilna mądra zdolna sie uczy, a mi się nic nie chce i nie mam ambicji i całymi dniami tylko bym lezała i nic nie robiła. Nieraz przychodzą takie dni,kiedy naprawdę mocno mam siebie dosc i mam ochotę skoczyc z okna. Przed rodziną i znajomymi zawsze muszę udawac, ze jest dobrze, bo jak jestem smutna to "nie jestem sobą". Nie wiem czy mi cos jest,czy po prostu jestem tak zakompleksionym głupim bachorem.

Odnośnik do komentarza

Napisałaś o wielu problemach, dlatego uważam, że potrzebujesz wsparcia. Nie będę Cię diagnozować przez Internet, bo tak się nie da, to nieprofesjonalne. Nie da się stwierdzić, czy to, co czujesz, to depresja, nerwica, mieszane zaburzenia nastroju, czy może zaburzenia osobowości. Wspomniałaś jednak o wielu niepokojących objawach (samookaleczaniu, myślach samobójczych, zaburzeniach snu i apetytu, wycofaniu społecznym), a także o problemach w rodzinie, dlatego uważam, że powinnaś skorzystać z pomocy psychologa, np. w szkole albo najbliżej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...