Forum Psychologia

Jak zainteresowania przekształcić w hobby

sabawera95

sabawera95

Dużo rzeczy mnie interesuje takich jak książki, muzyka, jazda na rolkach, języki obce i inne, jednak mam problem z tym, że nie mam jednego hobby, które pochłaniała by mnie bez reszty. Wśród swoich znajomych słyszę, że mają hobby takie czy inne i bardzo lubią to robić. U mnie tego nie ma. W dodatku szybko tracę zapał i motywację do tego. Irytuje mnie to strasznie bo bez żartów. W dodatku nikt inny mnie w jakikolwiek sposób nie wspiera żebym rozwijała swoje zainteresowania tylko mam pod górkę. Co zrobić by nie tracić tak szybko zapału ani motywacji?

135930 sabawera95 Kobieta, 23 lata, Świdnik

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mahomet

~Mahomet

A ja nie jestem do końca pewny, czy hobby jest niezbędne, żeby się rozwijać. Bo skoro założymy, że pasja czy hobby to coś, czemu się poświęcamy, czemu się oddajemy, to według mnie nie musimy mieć takiego głównego zainteresowania, żeby się doskonalić... Bo można mieć wiele różnych zainteresowań, cały czas szukać nowych rzeczy, oddawać się różnym przyjemnościom i człowiek będzie tak samo szczęśliwy. Uważam więc, że hobby nie jest potrzebne do szczęścia. Lepiej zajmij się jakąś konkretną robotą, a nie tylko dziecinne pierdoły, jeszcze chodzą ci po głowie :-)

~roshen

~roshen

Uwierz, każdy ma jakieś jedno hobby na którego puncie ma hopla, tylko wielu jeszcze o tym nie wie. Próbuj i szukaj aż znajdziesz. Wyjdź za horyzont. Nasza codzienna szara rzeczywistość jest ograniczona zwłaszcza jeżeli brak pasji.

~dmdjehfg

~dmdjehfg

Daj sobie więcej czasu na rozwijanie czegoś. Poza tym możesz robić kilka rzeczy na raz.