Skocz do zawartości
Forum

Co może powodować nagłe zmiany nastroju u 16-latki?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Około listopada przytłoczyły mnie sprawy, które wcześniej bagatelizowałam.Tak jakby wszystkie złemyśli spychane wcześniej na bok nagle się pojawiły.Od tego czasu czuję się całkiem inną osobą.Zawsze byłam cicha i zamknięta w sobie, ale zrobiło się o wiele gorzej.Przepłakałam wiele dni i jeszcze więcej nocy.Ostatnio zaczęło być lepiej i myślałam, że wszystko jest znowu w porządku. Dziwnie się z tym czuję jakby była to tzw. cisza przed burzą.Boję się, że to uczucie wróci. Co mam o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza

Powinnas pomysleć, że jak bedziesz miala 18-20 lat to Twoja psychika się ustabilizuje. Jest to czas Twojego emocjonalnego dorastania na skutek hustawki spowodowanej burza hormonów wlaściwą Twojemu wiekowi.

Pomocne i to bardzo ,jest aplikowanie sobie dużej ilości ruchu ,roznych zajęc sportowych. jak bedziesz zmęczona fizycznie to szybciej zaśniesz i nie bedziesz plakała w poduszkę nie wiedząc co się z Tobą dzieje.

Pomocne też jest zajęcie głowy swoim hobby, dodatkowymi interesującymi Cię zajęciami

Odnośnik do komentarza

Twoje niestabilne samopoczucie może wynikać z burzy hormonalnej w wieku pokwitania. Jesteś nastolatką, dlatego jesteś bardzo wrażliwa. Zadbaj o siebie. Rób to, co kochasz. Spotykaj się ze znajomymi. Rozwijaj swoje pasje. Zadbaj o odpoczynek i doceniaj każdą pozytywną chwilę. Uwierz, że wszystko się ułoży. W chwilach zwątpienia porozmawiaj o swoich problemach z kimś, komu ufasz - mamą, siostrą, przyjaciółką, ewentualnie psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...