Skocz do zawartości
Forum

agresywny dorosły


Gość Jagoda207

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jagoda207

jak ustosunkowac sie do czegos takiego?
Matka mojej kolezanki jest werbalnie agresywna nie od wczoraj, ale w czasie ostatniej sprzeczki matka rzuciła sie na nia( osobe dawno juz pełnoletnia) szarpiac ja i bijac rekami i mowiac ze to jej wina bo ja sprowokowała. Moja kolezanka mowi, ze w dziecinstwie matka jej nigdy nie biła , ze teraz latwiej jej wpasc w taka zlosc kiedy corka jest juz dawno po 20 i ze to ona zazwyczaj uwaza na to co mówi bo matke latwo wprowadzic z rownowagi zwlaszcza jesli powie jej ze cos zle robi ale zwroci uwage ze cos jej nie pasuje. Mam wrazenie ze zawsze sporo krzyczała z tego co pamietam ze wspolnego dziecinstwa, ale w mojej ocenie jest teraz bardziej agresywna w stosunku do corki niz kiedy ta byla dzieckiem. Jak to mozliwe ?

Odnośnik do komentarza

Niestety możliwe.

Zrobila podsumowanie swojego życia i nie wypadło świetnie.
Przechodzi menopauzę.
Ma zawirowania malżeńskie np. wykryla,że mąż ją zdradza lub zdradzał.
Ma kłopoty w pracy a z racji wieku, wie,że następnej nie dostanie.
Ma jakieś kłopoty zdrowotne z psychicznymi na czele.

To tylko próbka różnych możliwych wyjaśnień jej niestosownego zachowania.
Ta osoba, która ma najbardziej spokojny wpływ na nią powinna jakoś ją nakłonić na wizytę u psychologa. Jak się da ,to wieczorem parzyć jej herbatki z melisy lub podawać inne uspokajające ziołowe specyfiki, które nie powinny uzależniać- w aptece lub w sklepach zielarskich panie poradzą.

Niestety ale tylko nieliczni z czasem robią sie tacy wyleniali i spokojni. Inni nawet jak kiedyś byli spokojniejsi to potrafią zmęczeni chorobą, strachem o swoj byt i świadomością ucieczki sił zyciowych tak się nakręcać, ze z czsem trudno z nimi wytrzymać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...