Skocz do zawartości
Forum

Matka wpędza mnie w depresje


Gość KIE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co wybrali mi wszytsko: szkołę, pracę chca mi wybrać, a ja mam inne plany , chce podejść w końcu do matury iść na studia. Dla nich moja edukacja się już zakończyła, bo za dużo już się ucze . Mam 23 lata. W tym wieku siostra zaczynała drugie studia i oni nic nie mowili. A ja jestem już przegrany .... nie chce kłótni dlategoto odkładam....

Odnośnik do komentarza

Czy to jest Twój wątek:https://forum.abczdrowie.pl/forum-psychologia/1880617,spelnianie-ambicji-innych-ludzi#post-1880838

Jak siostra miała 23 lata i zaczynała drugie studia to czy je skończyła czy nie, miała już wyższe wykształcenie.

"nie chce kłótni dlategoto odkładam...."- a o co masz się kłocić jeśli umiesz zarobić na siebie i na swoje studia a wcześniej po prostu zdać maturę?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak wygląda dokładnie Twoja sytuacja. Czy pracujesz? Masz swoje pieniądze? Czy ciągle jesteś na utrzymaniu rodziców? Bo jeśli ciągle bierzesz od nich pieniądze, to nic dziwnego, że chcieliby, abyś przestał się już uczyć i w końcu poszedł do pracy. Fajnie, że chcesz zrobić maturę i myślisz o studiach. To się chwali, że jesteś ambitny. Pamiętaj jednak, że możesz pracować, a wybrać studia zaoczne. Owszem, to co zarobisz pochłonie edukacja, ale rodzice przynajmniej nie będą narzekać, że nic nie robisz. Poza tym połączenie studiów i pracy daje Ci potem większe możliwości na rynku pracy. Podejmując studia, mógłbyś się też bardziej uniezależnić od rodziców, w sensie, że miałbyś większą swobodę w podejmowaniu decyzji. Wierzę, że przy silnej motywacji, pracy i nauce, uda Ci się zrealizować swoje marzenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...