Skocz do zawartości
Forum

Czy może to być przez kompleksy?


Gość w...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zaobserwowałam u siebie ze coraz częściej kłamie na temat np moich kuzynów których których nie mam itd. Przeczytałam że może to być mitomania a bardzo nie chce bo mimo ze porozmawiałaby o tym z kimś bo przyjaciołom boje się przyznać.. czy to możliwe ze to mam? Czy może to być przez kompleksy? I jak mogę się pozbyć?Proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza

Tak, to że tak masz to przez tzw. kompleksy. Działają one w ten sposób, że w Twoim odczuciu otrzymujesz od ludzi mniej uwagi, niż byś chciała. Zamiast koloryzować po pierwsze zainwestuj energię i czas w rozwijanie Twoich rzeczywistych zainteresowań, a wtedy w naturalny sposób przyciągniesz uwagę spotykanych po drodze ludzi i podniesiesz własną samoocenę, po drugie sama okaż innym zainteresowanie, ponieważ ludzie bardziej pragną dzielić się swoimi problemami, przeżyciami i doświadczeniami, niż słuchać o nich, ale często odwdzięczają się uwagą tym, którzy im ją poświęcają i cieszą się wtedy ze wspólnie spędzonego czasu.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Tworzenie nieprawdziwych historii na swój temat czy temat swojej rodziny może wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, czyli tzw. kompleksów. Czujesz się niedowartościowana, nieatrakcyjna, nieciekawa, więc próbując "ratować" swój wizerunek, zaczynasz tworzyć o sobie barwne opowieści, które myślisz, że przyciągną uwagę innych. Zamiast kłamać i konfabulować, lepiej zainwestuj w siebie. Pomyśl, co lubisz robić, co jest Twoją pasją, zapisz się na jakiś kurs, odwiedź ciekawe miejsca. W ten sposób będziesz wiarygodniejsza, a i Twoje samopoczucie na pewno się poprawi. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...